Herşeye sıfırdan başladılar !

Herşeye sıfırdan başladılar !

Kimi evsizdi, kimi öksüz... Şimdi dünyanın en zenginleri

Bugün dünyanın en zengin ve güçlü insanları arasında yer alan uluslararası dev şirketlerin yöneticilerinden pek çoğu kariyerlerini tırnaklarıyla kazıdı. Orta halli ya da fakir ailelerde dünyaya gelen bu kişiler, şu anda ellerindeki varlıkları kazanmak için çok çalıştı.

1/ 12
Herşeye sıfırdan başladılar !

Lloyd Blankfein

Her ne kadar son yıllarda ABD’deki mortgage krizinin tetikleyicisi olarak gösterilse de, dünyanın en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs’ın CEO’su Lloyd Blankfein da onlardan biri. Brooklyn’de dünyaya gelen Blankfein, posta servisi emeklisi olan babası ve bir otelde resepsiyon görevlisi olan annesi tarafından yetiştirildi.

Daha küçük yaşlarda kendi parasını kazanmaya başladı. Azmiyle Harvard Üniversitesi’nin kapısından giren Blankfein, Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Doktora unvanı bile aldı. Goldman’daki görevine kadar finans sektöründe çeşitli pozisyonlarda çalışan Blankfein’nin 2007’de 73 milyon dolar kazandığı belirtildi.

2/ 12
Herşeye sıfırdan başladılar !

Oprah Winfrey

Dünyanın en güçlü kadınlarından biri olarak gösterilen, medya dünyasının dev ismi Winfrey, Mississippi’de oldukça fakir bir ailede dünyaya gelen patroniçe, zor şartlarda lisede okurken, medyaya ilk adımını bir radyoda çalışmaya başlayarak attı.

Winfrey şu anda Harpo Productions adlı medya prodüksiyon şirketinin CEO’su ve 2009’da Forbes dergisi tarafından en zengin Afro-Amerikalı olarak gösterildi.

3/ 12
Herşeye sıfırdan başladılar !

John Paul Dejoria

ABD’nin ünlü saç bakım ürünleri üreticisi John Paul Mitchell Systems’in CEO’su John Paul Dejoria, daha iki yaşında anne ve babasının ayrılık deneyimini yaşadı. Dokuz yaşında ailesine destek çıkmak amacıyla çalışmaya başladı.

Dejoria, evsiz bile kaldı. Ancak şansının da yardımıyla 1980’de şu anda kendisine milyon dolarlar kazandıran John Paul Mitchell Systems şirketini kurdu. Forbes dergisine göre, Dejoria 2009’da 4 milyar dolarlık net varlıkla büyük bir rekora imza attı.

4/ 12