İlişki tipine göre 10 mekân

İlişki tipine göre 10 mekân

İlişki tipine göre 10 mekân

Eşinizi, dostunuzu ya da sevdiğinizi etkilemek mi istiyorsunuz? Bunun için onu nereye götüreceğinizi bilmeniz gerek. Unutmayın, birlikte geçireceğiniz birkaç saatlik zaman, ilişkinizin seyrinde belirleyici olabilir. İster flört aşamasında olun, ister ununuzu eleyip eleğinizi asmış yaşta... İşte size her duruma uygun 10 farklı mekân... Üstelik hepsi şık, hepsi lezzetli.

1/ 12
İlişki tipine göre 10 mekân

NOSTALJİ ARAYANLARA: FORNO BALAT 

 

Ununuzu eleyip eleğinizi asmışsanız “Bizim romantiklikle işimiz olmaz, bize nostalji lazım” derseniz yönünüzü Balat’a çevirin. Hem Fener ve Balat’ın sokaklarında kaybolur hem de harika bir yerde yemek yersiniz. Kahvaltı ve öğle yemeği için gidebileceğiniz bir yer. Fener’deki bu yeni gözdemin kruvasanları, pizza ve lahmacunları çok iyi. Mümkün olduğunca organik ürün kullanıyorlar. Güleryüzlü hizmetlerine diyecek yok. (0212 521 29 00)

2/ 12
İlişki tipine göre 10 mekân

İLİŞKİ SALLANTIDAYSA: NAİF

 

Baktınız ilişki sallantıda ve taze kana ihtiyaç var, soluğu Tophane’de alın. Devamındaki Karaköy ile beraber bu semt şehrin yeni galerilerine, kafelerine ve restoranlarına ev sahipliği yapıyor. Öğle ve akşam yemeği için  Kılıç Ali Paşa Hamamı, arkasındaki sıradışı dekorasyonuyla iyi bir seçim. Özellikle dolmaları harika. Ege lezzetlerine düşkünseniz doğru yerdesiniz. Kahvaltıları da gayet başarılı olduğundan hafta sonları da gidebilirsiniz.  (0212 251 53 35)

3/ 12
İlişki tipine göre 10 mekân

LİMONİDEN BAL TADINA GEÇİŞ: PASTEL 

 

İlişkiniz limoniyse ve acilen tatlandırmak gerekiyorsa Arifi Paşa Korusu önündeki Pastel’i deneyin. Fiyatlar makul, lezzetler iyi, ortam Batılı, sunumlar çok şık, pastalar ise olağanüstü.  Pastel kâğıt yerine keten peçete kullanan nadir kafelerden biri. Lezzetli ürünlerle bunu desteklemek zarafet ve şıklık göstergesi. Sıradanlık bu ülkede bir virüs gibi, farkındalık ise özlemin diğer adı. Deneyin, en azından bir kahve için, memnun kalacaksınız. (0212 265 01 45)

4/ 12