İstanbul'da yaşamak için..

Artık İstanbul o eski İstanbul değil, yepyeni şehir kanunlarıyla bir metropolde yaşıyorsunuz. İşte ortalama bir insanın İstanbul'da ki yaşam koşulları

İstanbul'da yaşamak için..

Eski zamanlarda Beyoğlu’na kravatsız çıkılmaz denilen İstanbul şimdi çok değişti. Bu değişime ayak uydurabilmek için de İstanbullular kendi orman kanunlarını geliştirdi.

1/ 56
İstanbul'da yaşamak için..

1.Toplu taşıma


Ortalama bir İstanbullu metrobüsün nerede duracağını hesaplayabilir, vapur iskeleye yanaşmadan atlar ve iğne atsan düşmeyecek bir otobüste kendine yer açabilir.

2/ 56
İstanbul'da yaşamak için..

2.Trafik


Gerçek bir İstanbullu trafik gerçeğini kabullenmiştir, diğer şehirdeki arkadaşlarının trafikten dert yanmasını ciddiye alamaz. E-5’te yürüsen daha hızlı ilerleyeceğin trafikte ortaya çıkan satıcıların kağıt helva ve suyun yanında Kızılderili yay ve ok seti satması Türk insanının yaratıcı iş fikirlerinde başarı örneğidir.

3/ 56
İstanbul'da yaşamak için..

3.Trafik ışıkları


Yayalar yeşili görüp karşıya geçmez, yeşili görür etrafı kollar arabaların geçmeyeceğinden emin olur ancak öyle caddeyi geçer. İlerlerken de araba geliyor mu diye sağını solunu kontrol etmeye devam eder.

4/ 56