İşte Milli Piyango'nun talihsizleri!

İşte Milli Piyango'nun talihsizleri!

İşte Milli Piyango'nun talihsizleri!

Milli Piyango 2015 yılbaşı çekilişi için herkes büyük ikramiye hayalleri peşinde. Fakat bugüne kadar yılbaşı büyük ikramiyesini kazanan kişilerin hayatına pek şans getirmedi.

1/ 20
İşte Milli Piyango'nun talihsizleri!

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi 31 Aralık 2014 gece saat 16.00'dan itibaren binlerce kişiyi büyük ikramiye için umutlu bir bekleyişe sürükleyecek. 50 milyon liralık yılbaşı özel çekiliş ikramiyesinin biletlerinin yüzde 80'i şimdiden bitmiş durumda.

Peki hayaller kurduran yılbaşı çekilişinin büyük ikramiyesini kazansanız ne olur? Büyük ikramiye ile birlikte para sıkıntınızın biteceğini düşünüyorsanız ibretlik vakalara bakmanızı öneririz. İşte yılbaşı büyük ikramiyesini kazananan 'talihlilerin' yaşadığı talihsizlikler;

2/ 20
İşte Milli Piyango'nun talihsizleri!

YILBAŞI BÜYÜK İKRAMİYESİNİ KAZANDI AMA...


53 yaşındaki Mustafa Savgan çiçekçi bir kadının kendisine verdiği 2 lira ile piyango bileti alıyor. Savgan bu biletle 1978 yılında 10 bin lira ikramiye kazanıyor. Savgan, parayı bulunca eşinden ayrılmak istiyor ama ayrılamıyor.

150 MEMURUN MAAŞINI 2 AYDA YEDİM

Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiyesini kazanan Savgan'ın ikramiye kazandıktan sonra hayatında gelişen olayları kendi ağzından okuyalım:

"Paralar eşime kalmasın diye harcamaya başladım. 150 memurun maaşını 2 ayda yiyordum. Eşimi de annesinin yanına gönderdim, evdeki bütün eşyaları satıp tekrar İstanbul'a döndüm. Yıl 1985'ti. Cağaloğlu'nda bir handa hem gece bekçiliği, hem de ayakkabı boyacılığı yapmaya başladım. Eşimin açtığı dava sonucu boşandım. Sevgi olmadan para bir işe yaramıyor. Hayatımda biri yok, sevgisizim ama huzurluyum"

3/ 20
İşte Milli Piyango'nun talihsizleri!

4 KEZ KAZANDI AMA HEPSİ GİTTİ

Mustafa Savgan hakkında "Kaybedebilme Kabiliyeti" adlı bir belgesel bile çekildi. Neden mi? Çünkü kendisi 1979'da 100 bin liralık ilk ikramiyesini kazandı. 1982'de yeniden 30 milyon lira tutturdu. 1984'te 15 milyon lira 1987'de ise 2 milyon lira kazandı. Belgeseli çekildiğinde ise hala ayakkabı boyacılığı yapıyordu. 12 Aralık 2014 tarihinde kaldığı bir yakının evinde hayata gözlerini yumdu.

4/ 20