İşte mucize buna denir

Kapıcı, 6'ncı kat balkonundan düşen 1 yaşındaki çocuğu havada yakaladı.

İşte mucize buna denir

Antalya'da, yıllık iznini yapan sitenin kapıcısının yerine bakan 40 yaşındaki Metin Onur, 6'ncı kattaki evlerinin balkonunda oynarken çıktığı demirlerden düşen 1 yaşındaki Ahmet Efe Bulut'u yere çarpmak üzereyken bacaklarından yakalayıp kurtardı. Kendisini tutan Onur'la birlikte yerde yuvarlanan Ahmet Efe'nin sadece yüzünde çizikler oluştu. Ahmet Efe balkona çıktığında uyuduğu tespit edilen bakıcı Ayşe Saraçel gözaltına alındı.

1/ 6
İşte mucize buna denir

Olay bugün öğle saatlerinde, Meltem Mahallesi Ankara Sitesi A Blok'un 6'ncı katında meydana geldi. Anne ve babası çalıştığı için bakıcısı Ayşe Saraçel ile kalan Ahmet Efe Bulut, evlerinin salonunda oynamaya başladı. Bakıcı Saraçel salonda uzandığı yerde uyayakalınca, yürüyebilen minik Ahmet Efe, balkona çıktı ve buradaki sehpanın üzerinden tutunduğu iple balkon korkuluklarından aşağıya sarktı.

2/ 6
İşte mucize buna denir

Yıllık izinde olan site kapıcısının yerine bakan Metin Onur, sitenin içerisinde gezinirken balkondan demirlerinde ağlayan çocuğu gördü. Hemen balkonun altına geçen Onur, 6'ncı kattan düşen çocuğu yere çarpmak üzereyken bacaklarından yakaladı. Onur, suratı yere çarpan çocukla birlikte yuvarlandı. Ahmet Efe Bulut olay yerine çağırılan ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Burada kontrolleri yapılan ve filmi çekilen Ahmet Efe'nin vücudunda kırık olmadığı, ancak kapıcıyla birlikte yere düştüğü için suratında çizikler oluştuğu ortaya çıktı. Sağlık durumu iyi olan kapıcı Metin Onur ise ifade vermek üzere Bahçelievler Polis Merkezi'ne götürüldü. Onur, burada ifade verirken kolunun ağrıdığını söyledi. Bunun üzerine ifadesi yarıda kesilerek polis otomobiliyle kontrol için hastaneye götürüldü.

3/ 6
İşte mucize buna denir

Sitenin kapıcısının 10 gün yıllık izin aldığını ve kendisinin onun yerine baktığını söyleyen Metin Onur, Antalya Aşır Aksu Devlet Hastanesi'nde temizlik görevilisi olarak çalıştığını ve kendisinin de yıllık izinli olduğunu söyledi. Onur, “Sitenin etrafını dolaşırken küçük çocuğu balkon demirlerinin üzerine gördüm ve düşeceğini anlayıp balkonun altına koştum. Hızla üzerime doğru geldi. Düşerken yakaladım. Ben de babayım. Kim olsa aynı şeyi yapardı” dedi.

4/ 6