İşte yeni Steve Jobs!

12 yaşındaki meksikalı öğrencinin eğitim öğretim alanındaki fikirleri dikkat çekiyor...

İşte yeni Steve Jobs!

Wired isimli magazin dergisinin Kasım ayı sayısının kapak konusu olan 12 yaşındaki meksikalı öğrenci Paloma Noyola Bueno, eğitim öğretim alanındaki fikirleri sayesinde bütün ülkenin dikkatini çekiyor.

1/ 10
İşte yeni Steve Jobs!

Bueno Matematik alanında 2012 yılının en başarılı öğrencisi oldu. Öğretmenleri Bueno'nun Meksika'nın kuzeyinde ABD'Ye sınırı olan uyuşturucu, şiddet, soygun, adam kaçırma, hırsızlık gibi suçların yoğun olduğu çok kötü bir mahallede yetişmesine rağmen fikir ve düşüncelerinin eğitimde çığır açtığını ve ülkenin bütün eğitimcilerinin ilgisini çektiği söylüyorlar.

2/ 10
İşte yeni Steve Jobs!

Paloma, devletin kitaplarında gösterilenin aksine kendi soru cevap yöntemini kullanıyor, farklı problemler oluşturup onları farklı yöntemler ile çözüyor. Aynı şekilde yabancı dil konusunda da farklı ve eğlenceli yöntemlerler ve malzemeler üretiyor ve eğitimde bağımsız düşünmeyi teşvik ediyor.

3/ 10
İşte yeni Steve Jobs!

Okulda geçen yıl okuldaki öğrencilerin yüzde 45'i matematikte , yüzde 31'i yabancı dilde başarızız olurken Paloma'nın fikirlerinden yola çıkarak uygulanan eğitimde bu yıl başarısızlık olanı sadece matematik yüzde 7 yabancı dillerde ise yüzde 3,5 oldu.

4/ 10