İşten kovulacağınızın 8 işareti

İşten kovulacağınızın 8 işareti

İşten kovulacağınızın 8 işaretiABD’nin iş çevrelerinin web sitesi Forbes.com’da yayımlanan bir haberde, işten çıkarılma yönünde 8 işaret ve bunu önlemenin yolları hakkında tavsiyeler yayımlandı.

1/ 11
İşten kovulacağınızın 8 işaretiÇıkarılma Yönünde 8 İşaret” başlığıyla Claire Bradley tarafından kaleme alınan yazıda, işsizlik oranlarının giderek yükseldiği bu dönemde, arkadaşlarının, aile fertlerinin ya da iş arkadaşlarının işten çıkarıldığını görenlerin, “acaba sıra ben de mi?” sorusunu kendilerine yöneltikleri belirtilerek, bu durumun doğru olup olmadığının 8 işaretinin bulunduğu belirtildi.

2/ 11
İşten kovulacağınızın 8 işaretiÇalıştığınız şirket satıldıysa size söylenen ‘İşiniz garanti. Kimse çıkarılmayacak’ sözüne inanmayın. Kartlar mutlaka yeniden karıştırılacaktır. Kartınızı sıkı tutun, şirkete katkınızı iyi anlatın.

3/ 11
İşten kovulacağınızın 8 işaretiMaaşlar aksıyorsa yan ödemeler kesildiyse tehlike var demektir. Özgeçmişinizi bir kenarda hazır tutun ancak patronun yeni politikasına gönülden uyduğunuzu gösterin. Bu mali açıdan zor dönemden geçen şirketiniz gözünde sizin değerinizi artırır.

4/ 11