Kar üstünde güreştiler

ARTVİN´in Şavşat İlçesine bağlı Veliköy´de bu yıl 19´uncusu düzenlenen Kar Üstü Karakucak Güreşleri yapıldı.

Kar üstünde güreştiler

Güneşli bir havada karla kaplı alanda yapılan güreşleri Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla, Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, İl Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner ve yaklaşık 2 bin kişi izledi. Güreşlerde Artvin'in yanı sıra Sivas, Erzurum, Kars ve Rize, Trabzon, Samsun, İstanbul, Tokat ve Gürcistan’dan toplam 130 sporcu kıyasıya mücadele etti.

1/ 9
Kar üstünde güreştiler

Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, güreşlerin açılışında yaptığı konuşmada, “Kar üzerinde, yani beyaz minderde yapılan ve dünyada tek olan Veliköy’deki güreşleri tanıtmak için elimizden geleni yapacağız. Bütün köylerimizden, başka şehirlerden insanlar buraya spor için, kardeşlik ve barış için, aralarındaki sevgiyi çoğaltmak için geldiler. İnşallah bu amaç gerçekleşir, burada yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurulur” dedi.

2/ 9
Kar üstünde güreştiler

Minik boydan baş kategorisine kadar 11 değişik boyda yapılan güreşlerde dereceye girenlere toplam 15 bin lira para ödülü ile madalya verildi. Erzurum bölgesinden Kenan Gör, başpehlivanlığı kazanırken 3 bin lira da para ödülünün sahibi oldu. Güreşler, izleyicilerin yöresel sanatçılar eşliğinde oynadığı horonla sona erdi.

3/ 9
Kar üstünde güreştiler

4/ 9