Kazların belgeseli

Kazların belgeseli

Kazların yumurtadan çıkışı, büyümesi, kesilip sofraya getirilmesi ve tüyünün fabrikada işlenmesine kadar her konu, 35 dakikalık belgeselde anlatıldı.

1/ 11
Kazların belgeseli

SERKA; Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır'da 1 yıllık yaptığı çalışma sonucu kazın öyküsünü ölümsüzleştirdi. Kaz belgeselinde kuluçka dönemi, yumurtadan çıkışı, büyüme evresi ve sofradaki önemi kayıt altına alındı. 'Kazın izinde belgesel'de, kazın Serhat ve Kafkasya bölgesindeki sosyolojik ve kültüler boyutu ele alındı. Kazın türkülere, aşıkların sözlerine yansımasının anlatıldığı belgeselde, Ankara'daki tüy fabrikasında da çekim yapıldı.

2/ 11
Kazların belgeseli

Akademisyenlerin, Radikal gazetesi yazarı Prof. Dr. Tayfun Atay'ın, Ardahan'ın Çalabaş Köyü'nde yaşayan kaz çobanı 72 yaşındaki Nakifat Yılmaz'ın röportajlarıyla zenginleştirilen belgeselde kazın öyküsü 35 dakikada anlatılmaya çalışıldı. Yönetmenliğini Sinema- Belgesel - Araştırma Prodüksiyon'dan Barış Duran'ın, görsel danışmanlığını ise SERKA Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mukadder Yardımcıel'in yaptığı kaz belgeseli, uydudan yayın yapan bir televizyon kanalında 15 gün boyunca yayınlanacak.

3/ 11
Kazların belgeseli

4/ 11