Mantıkları zorlayan 10 gizem !

Mantıkları zorlayan 10 gizem !

Gizemli ve doğaüstü olayların hikayelerini dinlemeyi herkes çok sever. Ancak birçoğunun aslında mantıklı bir açıklaması vardır. İnandığımız ya da inanmak istediğimiz neredeyse her şey bilimsel olarak bir açıklamaya sahiptir. Bermuda Şeytan Üçgeni'nin ya da astrolojinin gizemli olduğunu düşünmeden önce gizem maskesini düşüren bu bilimsel açıklamaları okuyun.

1/ 22
Mantıkları zorlayan 10 gizem !

Ica Taşları
Ica Taşları Peru'daki bir mağarada keşfedildi. Taşların üzerinde Aztek'lerin dinazorlarla savaştıkları, balık tuttukları hatta açık kalp ameliyatı yapıldıkları resmedilmişti. Ama daha sonra bir çiftçi bu taşları turistlere satmak için kendi ürettiğini açıkladı. Çiftçi tutuklandı.

2/ 22
Mantıkları zorlayan 10 gizem !

Taşları eski gibi göstermek için tavukları kullanan çiftçiye başkaları da katılmıştı. Aztek'lerin bu teknolojiye sahip oldukları bilinmezken, Ica Taşları da tarihin sayfalarında 'turist kazığı' olarak yerini aldı.

3/ 22
Mantıkları zorlayan 10 gizem !

Mary Celeste gemisi
Tayfasız gemi olarak denizde bulunan Mary Celeste gemisi zengin bir gizem malzemesi olmuştu. Denizde kendi başına yüzen gemide, sıcak yiyecekler vardı ama geminin tayfası ortada yoktu.

4/ 22