Modern çağın "külkedileri" böyle değişti

Modern çağın "külkedileri" böyle değişti

Modern çağın "külkedileri" böyle değişti

Onlar sıradan ailelerin sıradan kız çocuklarıydı. Günün birinde benzerine ancak masallarda rastlanacak bir gelişme oldu: "Hayatlarının prensi" karşılarına çıktı.

Ama öyle "laf olsun" diye prens değil, gerçek prens. Birbirlerine aşık oldular ve evlendiler. İşte o dakikadan sonra bu genç kadınların hayatları da değişti. Hem de kelimenin tam anlamıyla. Yeni hayatlarına ve üstlendikleri sorumluluklara uygun olarak tepeden tırnağa "bambaşka biri" oldular. Artık eskisi gibi sokaklarda bir şort bir tişört sabahkoşusu yapamaz hale geldiler. Bazen hasta bile olsalar resmi görevleri gereği kamu karşısına çıkıp gülümsemeleri gerekti. Bütün bunlar olurken görüntüleri de değişti. Saçları, elbiseleri hatta kiloları bile.

İşte modern çağın külkedilerinin evlenmeden önceki ve sonraki halleri.

1/ 17
Modern çağın "külkedileri" böyle değişti

AŞKINI OLİMPİYAT OYUNLARINA BORÇLU

 

Mary Donaldson, 1972 yılında Avustralyalı bir matematik profesörünün dört çocuğundan en küçüğü olarak dünyaya geldi. Üniversitese hukuk ve ticaret eğitimi gördü. Danimarka Veliaht Prersi Frederik ile tanıştığında takvimler 2000 yılını gösteriyordu. Çift, Sidney'de bir barda tanıştı. Prens, o sırada Sidney Olimpiyatları için kentte bulunuyordu. Aralarında bir yakınlık doğdu. Sonra da birbirlerine aşık oldular.

2/ 17
Modern çağın "külkedileri" böyle değişti

2003 yılında çiftin nişanlandığı duyuruldu. Bir yıl sonra da evlendiler.  Danimarka'nın gelecekteki kraliçesi olan Mary Donaldson ya da şimdiki adıyla Prenses Mary,  küçüklüğünden beri müzik ve spordan vazgeçemiyordu.  Hatta onu sık sık yaşadığı evin yakınlarında üzerinde bir tişört bir şort koşu yaparken görüyordu çevredekiler.  Artık böyle bir durum söz konusu değil.

3/ 17
Modern çağın "külkedileri" böyle değişti

Prenses Mary, evlenmeden önce daha rahat bir giyim tarzı benimsemişti. Ama artık kapalı kapılar ardında olduğu zamanlar dışında böyle bir şansı da yok.  Her zaman bakımlı ve şık olmak onun görevleri arasında.

4/ 17