Ne varsa eskilerde var

Ne varsa eskilerde var

111 yıllık ampül

Onların özelliği sadece 'en' eski olmaları değil aradan yıllar geçmesine rağmen halâ çalışmaları. İşte zamana meydan okuyanlar... Dünyanın en eski ampülü tam 111 yıldır yanıyor. 1901’den beri yanan bu ampülün internet sitesi ve hayranları var. California’daki bir itfaiye merkezinde bulunan ampüle binlerce ziyaretçi geliyor.

1/ 11
Ne varsa eskilerde var

Elektrik Süpürgesi

Harry Cox’un sahip olduğu elektrik süpürgesi 108 yıldır emiş gücünü koruyor. 53 yaşındaki Cox, süpürgeyi çöp atık alanında bulup kurtarmasına rağmen eşini kullanması için ikna edemedi.

2/ 11
Ne varsa eskilerde var

77 yıldır çalışan buzdolabı

Büyük Buhran sırasında Kinghorn ailesi gereksiz masraflardan kaçınmaya çalışsa da, iyi bir yatırım olacağını düşündüğü 1935 model buzdolabını aldı. Bu yatırım 77 yıl boyunca hiç bozulmadı ve hala çalışıyor. Nesilden nesile geçen buzdolabı evdeki yerini koruyor. Bugüne kadar arıza yapmayan buzdolabının sadece birkaç parçası değiştirilmiş.

3/ 11
Ne varsa eskilerde var

En eski çalışan bilgisayar- 1958

Çalışan en eski bilsayar 215 metrelik yer kaplıyor. Zaman zaman gülcellemeler yapılsa da hala eski işletim sistemine sahip. Şirket bilgisayarı 2016 yılına kadar çalıştırmayı hedefliyor.

4/ 11