Öleceğini sandı, tüm parasını harcadı

Öleceğini sandı, tüm parasını harcadı

İngiltere’de yaşayan 37 yaşındaki Lisa Russell, akciğer kanseri olduğunu öğrenince biriktirdiği tüm parayı ‘çocuklarına güzel anılar bırakabilmek amacıyla’ tatil için kullandı. Kendi cenazesini bile planlayan ve iki kızına ölümünden sonra okumaları için mektuplar hazırlayan Russell, yaklaşık 18 ay içinde Türkiye dahil üç ülkede 60 bin TL'ye yakın para harcadı.

1/ 5
Öleceğini sandı, tüm parasını harcadı

Russell, 2009’da ölüm oranı yüzde 94 olan küçük hücreli akciğer kanserine yakalandığını öğrendi. Kemoterapi tedavisi gören kadın, doktorların ölmeden önce 18 ayının kaldığını söylemesi üzerine tüm hayatını değiştirdi. Önce çocuklarının babası Anthony ile evlendi.

Düğün töreninden sonra İspanya ve Bulgaristan’da bir tatile çıkan aile Eylül 2010'da da Türkiye’nin güneyindeki 5 yıldızlı bir otelde tatil yaptı. Çocuklarını da yanlarında götüren çift, Türkiye tatiline 6 bin sterlin (yaklaşık 17 bin TL) harcadı.

2/ 5
Öleceğini sandı, tüm parasını harcadı

Hastalığı süresince toplam 20 bin sterlin harcayan aile geçen Nisan ayında mutlu haberi aldı. Russell’a kanserden kurtulduğu haberi verildi.

3/ 5
Öleceğini sandı, tüm parasını harcadı

Kendi annesini beş yaşında kaybeden Russell, “Kızlarımın annesiz büyüyecek olması fikri beni çok üzüyordu” diye konuştu.

Çocuklarına “Hiçbir yere gitmiyorum” dediği günün hayatının en güzel günü olduğunu söyleyen Russell, “Çok şanslıyım. Ama harcadığım para için pişman değilim” dedi.

4/ 5