Paket lastiği deyip geçme

Paket lastiği deyip geçme

Paket lastiği deyip geçme

Paket lastiğinin patentini ilk olarak 1845 yılında bir lastik imalat firmasının sahibi olan Stephen Perry aldı. Paket lastiklerinin temel maddesi kükürttür. Kükürt lastiğe eklenip ısıtıldığında -ki buna vulkanizasyon işlemi denir- lastik güçlenir, esneklik kazanır ve çürümesi de zorlaşır. Lastik bandın üretim süreci hayret edilecek şekilde ekmek imalatına benzer. İşte paket lastiğinin faydaları - Tekerlekli mobilyalarınız için paket lastiği: Mobilyaların ayaklarındaki tekerlekler kullandıkça gevşemeye başlar. Tekerleği sıkıştırmak için bağlantı noktasının çevresini paket lastiği ile sarıp tekrar yuvasına oturtun.

1/ 12
Paket lastiği deyip geçme

Bardakları daha iyi kavrayın: Romatizmadan ve benzeri hastalıklar nedeniyle bardakları, özellikle de ıslak olduğu zaman kavramak zordur. Bardağı daha iyi kavrayabilmek için etrafına birkaç tane paket lastiği geçirebilirsiniz. Bu yöntem minik elleriyle cam bardakları kavrayamayan çocuklar için de oldukça güvenli bir yöntemdir.

2/ 12
Paket lastiği deyip geçme

Boya fırçalarını temizleyin: Boya fırçalarını genellikle boya kutusunun kenarına sıyırarak kullanırız. Bunu yaparken fark etmeden boyanın bir kısmı kutunun dışına damlar ve duvarındaki küçük yiv boyayla dolar. Bu yüzden kapağı sıkıca kapatmak için üzerine çekiçle vurmanız gerekebilir. Eh bu da boyayı etrafa sıçratmaktan başka işe yaramaz. Bütün bu kirliliği önlemek paket lastiği ile çok kolaydır. Boya kutusuna tam ortasına gelecek şekilde yukarıdan aşağıya enli bir paket lastiği takın. Fırçayı boyaya batırdıktan sonra bu lastiğe hafifçe vurursanız boyanın fazlalığı olduğu gibi kutuya akar. Etraf da kirlenmemiş olur.

3/ 12
Paket lastiği deyip geçme

Kesme tahtasını sabitleyin: Kesme tahtası et ya da sebzeleri doğrarken kayıp duruyorsa tahtanın karşılıklı iki kenarına enli paket lastiği geçirin. Böylelikle kesme tahtasının sabit durmasını sağlamış olacaksınız.

4/ 12