Patronunuzun 10 yalanı

İşte patronların ve şirketlerin söylediği en büyük yalanlar...

Patronunuzun 10 yalanı

Patronunuzun 10 yalanı
Hayatınızı bir şirkette ay sonunu bekleyen modern zaman kölelerinden biri olarak mı geçiriyorsunuz? O halde bu habere kulak verin. İşte patronların ve şirketlerin söylediği en büyük yalanlar...

'Bu konu üzerine çalışıyoruz...'

Müdürler genellikle yoğundur. Yapacak milyonlarca işi vardır. Yapılacaklar listesinde bir dolu iş vardır ama onlar genelde sadece birkaçını yapar. Yöneticiniz 'Konu üzerine çalışıyoruz' diyorsa eğer, 'Bu konu hakkında bilgimiz var ama vakit yok.' demek istiyordur. Bu da aslında siz o konuyu unutuncaya kadar 'vakit var' anlamına gelir.

1/ 10
Patronunuzun 10 yalanı

'Bilemiyorum...'

Bir müdürün bir şeyler bildiği zamanlar olabilir fakat bildiklerini size söylemekten çoğu zaman çekinebilirler. O nedenle yöneticiniz bir konu üzerine 'Bilemiyorum' derse kesinlikle biliyordur ama size söylemiyordur...

2/ 10
Patronunuzun 10 yalanı

'Bu şirketimizin politikasıdır...'

Küçükken ailenizden bir şey istediğinizde mutlaka aileniz istediğiniz her şeye izin vermemiştir. Şirketler de buna benzer. Her istediğinizi elde edemeyebilirsiniz. Özellikle maddi konularda bu şirket politikaları artar. 'Bütçeyi düşünmek zorundayız!' gibi söylemlerle bolca karşılaşabilirsiniz.

3/ 10
Patronunuzun 10 yalanı

'Daha çok para sizi daha mutlu yapmaz...'

Yöneticiler 'Daha çok para vererek çalışanları daha mutlu yapamam ki!' görüşünü benimserler. Eğer yöneticinizden bu lafı duyduysanız, 'Eğer memnun değilsen gidebilirsin' demek istemiştir. Şirketler parayla motive etmeyi son çare olarak kullanır.

4/ 10