Sakallı kadınlar ve ilginç hikâyeleri

Sakallı kadınlar ve ilginç hikâyeleri

Sakallı kadınlar ve ilginç hikâyeleri

Evet yanlış okumadınız... Onlar ya çeşitli nedenlerden ya da Polikistik over sendromu denilen bir hastalık nedeni ile sakalı çıkan kadınlar. Fakat bu kadınlar buna rağmen özgüvenlerini kaybetmemiş kendilerini bu şekilde kabul etmişler ve hayatlarına devam etmişler, ediyorlar. İşte onların ilginç hikâyeleri...

İnanması güç ama fotoğraftakilerin hepsi kadın...

1/ 15
Sakallı kadınlar ve ilginç hikâyeleri

Annie Jones en güzel ve trajik sakallı kadınlardan biri. 19 yaşındayken çekilen yandaki fotoğrafta görülen Annie Jones, 14 Temmuz 1865'te Virjinya'nın Marion kentinde doğdu. Doğduğunda başından ayak parmağına kadar ince, koyu renkli tüy tabakası ile kaplıydı. 9 aylıkken bolca sakala sahipti.

    Bu sakalları bir şovmenin ilgisini çekti. Ailesi diğer 11 kardeşine para gerektiği için Annie'nin şovmenle birlikte tura gitmesine izin verdi. 9 yaşına kadar annesi de yanında kaldı. Daha 1 yaşındayken bu yolla haftada 150 dolar kazanıyordu. 15 yaşında sirkte çalışan Richard Elliot'la evlenen ve 5 yıl evli kalan Annie'nin evliliği kocası çok soğuk davrandığı için bitti. İkinci evliliğini yine sirkte çalışan William Donovan'la yapan Annie eşi ile birlikte Avrupa'ya gitti. Avrupa'da eşi ölünce sirke geri döndü ve haftada 500 dolar kazanmaya başladı. 22 Ekim 1902'de ölen en güzel sakallı kadın Annie sakalları kesilmeden gömüldü.

2/ 15
Sakallı kadınlar ve ilginç hikâyeleri

BARONESS SIDONIA DE BARCSY

    Barchy, 1 Mayıs 1866'da Budapeşte'de doğdu.

    19 yaşına kadar sakalları olmayan Barchy'nin, oğlu Nicu'yu dünyaya getirdikten 12 gün sonra sakalları çıkmaya başladı. Eşi ile birlikte 1890 yılında Avrupa'ya gitti. Dünyanın tek sakallı annesi olarak yaklaşık 400 dolar kazanmaya başladı. 1912 yılında eşi hastalandı ve öldü. Tekrar evlenen Barchy'e ikinci eşi kötü davranıyordu. Bir süre sonra eşi Texas'a giderek Barchy ve oğlunu terketti. Barchy diabet hastalığı ile yıllarca uğraştı ve 19 Ekim 1925'te öldü.

3/ 15
Sakallı kadınlar ve ilginç hikâyeleri

GRACE GILBERT

    Grace Gilbert 2 Şubat 1876'da Ohio'da doğdu.

    Doğduğunda ince tüyleri vardı fakat birkaç yıl içinde sakalları çıktı. 1901 yılında imzaladığı kontratla profesyonel sakallı bayanlar arasına katıldı. Özel hayatında sürekli pantolon giyip bayanlar yerine erkekler ile arkadaşlık ediyordu. 1910 yılında 53 yaşında köse bir çiftçi ile evlendi. Öyle ki nikah memuru düğün sırasında Grace'i damat eşini de gelin sandı. 11 Ocak 1924 yılında nedeni belirsiz bir şekilde öldü.

4/ 15