Sualtında saç yaptı

Mehmet Aktekin isimli bir kuaför su altında gelin başı yaptı.

Sualtında saç yaptı

İzmirli profesyonel kuaför Mehmet Aktekin, daha önce Guinness Rekorlar Kitabı'na girebilmek amacıyla deniz dibinde saç tarayan Aktekin, dün Doğanbey'de bir deneme yaptı. Hem müşterisi hem de kendisi gibi dalgıç olan Nilay Seçal'a 40 metre derinlikte gelin başı yapmayı tasarlayan Aktekin, görüntü net alınamadığı için bu çalışmayı 28 metre derinlikte yapmak zorunda kaldı. Dünyada daha önce denenmemiş bir etkinliği gerçekleştirmeye çalıştıklarını kaydeden Aktekin, şöyle dedi:

1/ 7
Sualtında saç yaptı

“Dalıştaki hedefim önümüzdeki yıl Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek. Gelecek yıla kadar denemelerimiz sürecek. Buna benzer bir aktivite yaklaşık 9 yıl önce Fransa'da havuzda bir berber tarafından yapıldı. Berber havuzun altında sakal traşı yapmıştı. Dünyada saç tasarımı olarak ilk yapan ve deneyen benim.”

2/ 7
Sualtında saç yaptı

Doğanbey'deki bu etkinliği planladıklarında Guinness denemesi yapmaya karar verdikleri halde dalgıç bir noter bulamadıklarını anlatan Aktekin, şöyle dedi:

3/ 7
Sualtında saç yaptı

“Günlerdir dalgıç bir noter arıyoruz. Guinnes için noterin de bizimle dalması ve su altında birebir görüntü alması gerekiyor. Bugün Su Altı Federasyonu'ndan bir yetkili tescil için geldi.”

4/ 7