Türk kızlarının yeni tutkusu

Türk kızlarının yeni tutkusu

Türk kızlarının yeni tutkusu

22 yaşındaki ‘Şahinci’ Gürkan, ilkokuldan beri Tofaş marka arabaların ‘hastası’ olduğu için, bir yıl önce Facebook’ta bir sayfa açıyor: Tofaş’K Kızları. Açıldıktan bir ay sonra, modifiye bir Doğan önünde bir kız, havalı bir fotoğrafını çekip yolluyor. Ve sonra sayfaya fotoğraflar yağıyor, bir fenomen doğuyor.

İşte Gürkan'ın hikayesi...

1/ 33
Türk kızlarının yeni tutkusu

Konya’da oturan 45 yaşındaki 2 çocuk babası Mustafa Altan ve eşi 41 yaşındaki Sultan Altan’ın en büyük çocukları Gürkan Altan, 13 yıl önce yakalandığı kas hastalığı sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Ardından 14 yaşındaki oğulları Eyvaz Altan da 7 yıl önce yakalandığı kas hastalığı sonucu, ağabeyi gibi tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Hayata tutunan Gürkan Altan, ’Tofaş’ marka olan otomobillere olan sevgisini sosyal medyaya taşıdı. Yaklaşık bir yıl önce sosyal paylaşım sitesi ’facebook’ üzerinden ’Tofaş’K Kızları’ isimli sayfa açtı.

2/ 33
Türk kızlarının yeni tutkusu

Sayfaya aynı marka seven genç kızlar, otomobilleriyle çektirdiği fotoğrafla katıldı. Babasına ait aynı markanın ’Murat 124’ model aracını maddi durumları nedeniyle sattıklarını ifade eden, kendine de ’Şahinci Gürkan’ olarak tanıtan Gürkan Altan, şunları söyledi:

3/ 33
Türk kızlarının yeni tutkusu

”İçimdeki ’Tofaş’ marka otomobil sevgisini herkesle paylaşmak istedim. Bunun için sosyal paylaşım sitesi ’facebook’ üzerinden ’Tofaş’K Kızları’ adı altında bir sayfa oluşturdum. Takipçisi giderek artmaya başladı. İçimdeki bu sevgiyi herkese göstermiş oldum. Sayfamda 37 bin üyem var. Her geçen gün bu sayı artıyor. Sayfamda özellikle kızlar modifiye edilmiş aynı marka otomobiller önünde çektirdiği fotoğrafları paylaşıyor. Ayrıca kızların yanısıra bu tür otomobillere ilgi gösterenler de modifiye otomobillerinin fotoğraflarını bu sayfaya yüklüyor. Sayfamızda hepimiz birbirimize ’kardeş’ diye hitap ediyoruz. Küfürlü mesajlar yazanları engelliyorum."

4/ 33