Türkiye'nin en 'tuhaf' oteli!

Türkiye'nin en 'tuhaf' oteli!

Türkiye'nin en 'tuhaf' oteli!

Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi Ayder yaylasında faaliyetini sürdüren ve uyguladığı ilginç kurallar nedeniyle artık, 'Tuhaf Otel' olarak anılmaya başlanan Oberj Otel'in işletmecileri, gülümseten kurallara yenilerini ekledi. 
Otelin girişine konulan tabelalardaki yeni kural listelerinde, “Burası Tuhafiye Otel'dir. Burada tuhaf şeylerle karşılaşabilirsiniz. Ama tuhaf şeyler talep edemezsiniz” gibi ilginç ifadelere yer verildi.

1/ 8
Türkiye'nin en 'tuhaf' oteli!

 

Ayder Yaylası'na hakim bir noktada patika yoldan yürünerek ulaşılan ve Fransızca'da 'Dağ Evi' anlamına gelen Oberj adı verilen otelin sıradışı kurallarına yenileri eklendi. 5 yıl önce uygulamaya koyduğu kurallar ile gündeme gelen otel artık 'Tuhaf Otel' olarak anılmaya başlandı. Otelin yeni kuralları hem otele konulan, hem de otele giden patika yol üzerine dizilen tabelalarla duyuruldu. Otele gelenler resepsiyonda, merdivenlerde, odalar ve tuvaletlerde kural listeleri ile karşı karşıya kaldı. 

Oberj Otel'in yeni kuralları şöyle: 

- Burası tuhafiye oteldir. Burada tuhaf şeylerle karşılaşabilirsiniz. Ama tuhaf şeyler talep edemezsiniz. 

- Oda katlarına ayakkabı ile girilmez. Askeri kortejde yürür gibi topukları vurarak yürümeyiniz.

2/ 8
Türkiye'nin en 'tuhaf' oteli!

Her akşam yöresel yemek diye bizi bunaltmayın, sabaha çıkaracağınız şeyler için birbirimizi üzmeyelim. 

- Sanki odalarımız otoparka bakıyormuş gibi manzaralı oda kaprisi yapmayınız. 

- Akşam yemekleri set menüdür. Yemek saatlerine uyunuz. Sonra meze payınızı yediklerinde gözünüz dolup dudaklarınız titremesin.

- Yürüyüşten gelen gruplarımız erken yatabilir. Gürültü yapanlardan dolayı uykusuz kalan yorgun insanların soluğunu ensenizde hissetmemek için desibeli düşürün.

3/ 8
Türkiye'nin en 'tuhaf' oteli!

Oda anahtarlarını yanınızda götürüp ne yapıyorsunuz çok merak ediyoruz. Yedek anahtar yaptırmaktan bize gına geldi. 

- WI-FI İnternet hizmetini fotoğraf paylaşın, like edin, check-in yapın diye sunuyoruz. Film downland edip kotamızı doldurun diye değil. 

EN DİKKAT ÇEKEN ESKİ KURAL 

Bu arada otelin kuralları listesinde eskiden bu yana yer alan, "Odalarda ses izolasyonu yoktur. Ah derseniz yan odada duyulur. Ateşli çiftlere önemle duyurulur" kuralı hala daha en çok dikkat çeken kural olma özelliğini sürdürüyor. 

4/ 8