Ünlü olmanın 16 formülü

Ünlü olmanın 16 formülü

Ünlü olmanın 16 formülü

İnsanın sık sık 'Bu adam niye ünlü ki?' ya da 'Bilmem kim varken bu insanlar niye Ön planda?' diye sorduğu tek yer Türkiye değil herhalde ki, ABD'deki Güney California Üniversitesi, 'İyi şarkı söylemeyen, fark yaratacak derecede güzel olmayan ya da oyunculuk konusunda yeteneksiz' bazı kişilerin neden ünlü olduklarını araştırmış.

(Vatan Gazetesi)

1/ 18
Ünlü olmanın 16 formülü

Paris Hilton'dan Kim Kardashian'a pek çok kişinin adının geçtiği rapor sonucunda 5-6 adımda 'ünlü olmanın formülü'nü çıkarmış. Peki, o formüller Türkiye'ye uygulansa nasıl sonuçlar çıkardı? İnceleyelim...

2/ 18
Ünlü olmanın 16 formülü

1- Coğrafi etken
Ünlüler çoğunlukla New York, Londra, Los Angeles gibi büyük şehirlerde yaşıyor. Türkiye'de de ön şart büyük şehirde, özellikle de İstanbul'da olmak. İstanbul'da da belirli yerler var: Nişantaşı, Bebek, Cihangir, İstinye Park (Başlı başına bir semt gibi) önemli merkezler. Hatta bu semtlerde de 'çizilmek istenen imaja göre' belirli gece kulübü ve restoranlar!

3/ 18
Ünlü olmanın 16 formülü

2- Doğru insanları tanımak!
Türkiye'de tanışıklık 'maymuncuk' gibidir, her kapıyı açar. Sizi övecek, parlatacak, tanıtacak, tanıştıracak birileriyle her daim yakın durmak şart.

4/ 18