Akmayan makyajın 4 sırrı

Akmayan makyajın 4 sırrı

Makyaj malzemeleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun hareketli geçen günlerin ve gecelerin sonunda makyajınız akıyor olabilir.

Birbirinden kolay tekniklerle yüzünüzün sabahtan akşama kadar taze görünmesini ve makyajınızın ilk yaptığınız andaki gibi durmasını sağlayabileceksiniz.

1/ 6
Akmayan makyajın 4 sırrı


Kapatıcı

Ten renginiz ile uyumlu kapatıcınızı, göz altlarınıza sürüp nazikçe dağıtmalısınız. Ardından küçük bir pudra fırçasıyla saydam toz bir pudrayı bu bölgeye hafifçe sürmelisiniz. Pudranın aşırıya kaçmamasına özen göstermelisiniz. Bu işlem sayesinde rimeliniz akarak göz çevrenizde koyu renk halkaların oluşmasını engelleyecektir.

2/ 6
Akmayan makyajın 4 sırrı

Krem Allık

Ürünün kıvamı krem formunda olduğundan dolayı, kullanırken miktarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Krem formunda olan allıklar yüze kolayca yayıldıklarından, bunu engellemek için allığınızı sürdükten sonra yanaklarınıza bir kat da hafif toz pudra sürmeniz en iyisi olacaktır. Böylece allığınız yanaklarınızda uzun süre kalır ve etrafa yayılması önlenmiş olur.

3/ 6
Akmayan makyajın 4 sırrı

Göz Kalemi

Göz kaleminizin dağılması kendine has bir özelliktir. Göz kaleminizi dağılmasını önleyip, sabit kalmasını sağlamak yüzünüzde keskin bir ifadeye sebep olabilir. Buna rağmen sabit bir göz makyajı tercih ediyorsanız göz kalemleri yerine eyelinerleri kullanmalısınız. Bunun aksine hafifçe dağılıp buğulu bir hava veren göz kalemleri size daha seksi bir hava katacaktır.

4/ 6