Baş’tan çıkaran fikirler

Baş’tan çıkaran fikirler

Eski yatak başınıza yepyeni bir görünüm kazandırabilir, ummadığınız malzemeler ve yaratıcı çözümlerle yatağınızı baştan yaratabilirsiniz.

* Sevdiğiniz bir fotoğrafınızı kumaş baskı yaptırabilir ve bu kumaşı yatak başınıza kapitoneli ya da düz bir şekilde kaplatabilirsiniz.
* Yatak başınızı büyük bir niş gibi de düşünebilir yatağınızı bu nişe yerleştirebilirsiniz. Nişlerle daha farklı tasarımlar da deneyebilirsiniz. Örneğin daha ufak nişler yaptırabilir ve bu girintileri aydınlatabilirsiniz. Böylece yatak başınızda derinlik hissi yaratabilir ve sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz.
* Kim ne tarafta yatıyor? Bir türlü karar veremiyorsanız en iyisi isminizin baş harflerini simgeleyen duvar aksesuarlarını yatak başınıza tutturun. . İlk kararı nasıl mı vereceksiniz? Mesela kura çekebilirsiniz. Harfleri bir marangoza kestirtebilir, üzerlerini kumaş ile kaplayabilir ya da istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz.

1/ 13
Baş’tan çıkaran fikirler

* Hayali bir yatak başı yaratabilirsiniz. Yatak başı stickerlarıyla istediğiniz tarzdaki yatak başı etkisini verebileceğiniz gibi farkı çıkartmalarla da yatak başı görüntüsü yaratabilirsiniz.
* Önemli günler, rakamlar ya da sevgilinizle aranızdaki parolayı yatak başı yapabilirsiniz. rakam ya da harfleri gelişigüzel yerleştirerek hareketli bir görünüm elde edebilirsiniz.
* Yatak başınızı pencereden yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey sevdiğiniz bir kumaşı ya da perdeyi yatağın iki ucuna uzanacak şekilde eişt payla asmanız. Dilerseniz şık drapelerle ve braçolerle de süsleyebilirsiniz.

2/ 13
Baş’tan çıkaran fikirler

* Yatak başınızı alçıpandan tasarlayabilirsiniz. Özellikle klasik stilde yatak odalarından hoşlanıyorsanız duvarınıza yaptıracağınız bu alçıpanı altın ya da gümüş varakla boyayabilirsiniz.
* Naturel dokulardan hoşlanıyorsanız eski kalas ve kütüklerle hem çok doğal hem de şık bir görünüm yaratabilirsiniz.
* Yatak başında boyalarla yaratıcı çalışmalar çıkarabilirsiniz. Maskeleme bantları ya da stencil kullanarak kolaylıkla boyama yapabilirsiniz.

3/ 13
Baş’tan çıkaran fikirler

* Kumaşın sıcak dokusundan hoşlanıyorsanız kolları sıvayın ve kendi yatak başınızı yapmaya hazır olun. İhtiyacınız olan tek şey biraz elyaf, raptiye ve mukavva. Mukavvaların üzerine elyafı koyup üzerini kumaşla kaplayın. Kumaşın uçlarını mukavvanın arkasına raptiyelerle tutturun. Bu parçaları bloklar halinde farklı desendeki kumaşlarla tasarlayarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
* Yatağınızın yaslandığı duvarı ya da sadece yatak başı kadar bir alanı duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz.
* Dev boyutlarda bir tabloyu da yatak başı gibi kullanabilirsiniz. Arkanıza rahatlıkla yaslanabilmek için tablonun kenar kısımlarına çerçeve yaptırarak üzerine şeffaf sert plastik bir panel kaplatabilirsiniz.

4/ 13