Bayramda kilo almamak için ipuçları

Bayramda kilo almamak için ipuçları

Aile ziyaretlerinde hazırlanan o büyük sofraların ve kontrolsüz bir şekilde yemenin sonuçlarından korkuyor ve kilo almak istemiyorsanız işte yapmanız gerekenler...

Aile yemeklerinden önce bir şeyler atıştırın

Aile ziyaretleri beraberinde geniş sofraları da getirir. Yemeğe gidiyorum, öncesinde niye yiyeyim diye düşünmeyin. Boş mideniz sizin daha kalorili yiyecekler yemenize neden olacaktır. Diyetisyenler sebze yemeğinin yanında protein ağırlıklı ufak şeyler atıştırmanızın daha sonrasında abartılı bir şekilde yemenize engel olacağını söylüyor.

1/ 7
Bayramda kilo almamak için ipuçları

Alkol tüketimini abartmayın

Ramazan boyunca alkol almadınız diye bir anda içmeye başlamanız hem sağlığınız için tehlikeli hem de kilo almanıza neden olabilir. Alkollü içeceklerin kalorisi yüksek olmakla birlikte uzun bir aradan sonra fazla tükettiğiniz takdirde vücudun hızlı su kaybetmesine neden olabilir.

2/ 7
Bayramda kilo almamak için ipuçları

Yağsız yiyecekleri tercih edin

Kilo almamak için aile toplantılarından uzak durmanız gerekmez. Sadece yediklerinizi seçerken dikkatli olun. Diyetisyenler somon, hindi ya da jambon gibi yağ oranı düşük olan proteinleri tercih etmenizi öneriyor. Tabi abartılı soslar eklemeden...
Ve uyarıyorlar: pizza, patates kızartması ya da baklava gibi şerbetli tatlılardan uzak durun.

3/ 7
Bayramda kilo almamak için ipuçları

Dikkatinizi başka bir yere yönlendirin

Anneniz çok lezzetli yemekler yapıyor olabilir. Bu sizin aklınızı çelmesin. Uzun zamandır görüşmediğiniz akrabalarınızla hasret gidermeniz için bundan iyi fırsat bulamazsınız.

4/ 7