Doğru spor sutyeni nasıl seçilir?

Doğru spor sutyeni nasıl seçilir?

Normal zamanlarda en şık, en seksi sutyenleri seçiyor olabilirsiniz. Ama spor yapan biriyseniz egzersiz esnasında giydiğiniz sutyenin şıklığı ve seksapalitesinden ziyade önemli olan size uygunluğu.

1/ 11
Doğru spor sutyeni nasıl seçilir?

Neden spor sutyenine ihtiyacınız var?
Spor sutyeni her şeyden önce, hangi bedende olursanız olun, egzersiz yaparken göğüslerinizi destekleyerek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Ayrıca spor sutyeni göğüslerinizin en iyi şekilde görünmesini sağlar. Göğüsleriniz yavaş yavaş sarkabilir; oysa spor sutyeni kullanmak, bu sarkmayı minimalize etmenizi sağlar.

2/ 11
Doğru spor sutyeni nasıl seçilir?

Doğru sutyeni seçmek neden önemli?
Mağazalarda pek çok farklı tipte spor sutyenini bulabilirsiniz. Ama özellikle büyük göğüslüyseniz doğru spor sutyenini bulmak sizin için bir kabusa dönüşebilir. Genelde büyük göğüslü kadınlar yeterlince destekleyici sutyeni bulamayacaklarından korktukları için biraz daha küçük bedenleri tercih edebiliyorlar. Eğer siz de bu kategoriye dahilseniz kendinize şunu sorun: Bu sutyen gerçekten rahat mı?

Küçük sutyeni kullandığınızda göğüslerinizin desteklendiğini hissedebilirsiniz ama gerçekte vücudunuzun üst bölümü acı çekiyordur. Yanlış bedende sutyen kullanmak, bedeninizin zedelenmesine, sırt ve omuz ağrılarına, acıyan göğüslere neden olur. Bir de her markanın biraz farklı ölçüler kullandığını hesaba katın ve bir markada üzerinize olan bedenin diğerinde tamamen farklı olacağını düşünün.

3/ 11
Doğru spor sutyeni nasıl seçilir?

Doğru spor sutyeni seçimi
Spor sutyenlerinin de tıpkı ötekiler gibi pek çok modeli olur. Hangisinin sizin göğüslerinize daha fazla destek sağlayacağını bilmek size ve tabii bedeninize bağlı.

4/ 11