Hamile kalmanın 10 basit yolu!

Hamile kalmanın 10 basit yolu!

Hamileliğe en elverişli dönemlerde ve hiçbir sağlık sorunu olmayan çiftlerde bile sadece %15'i bebek sahibi olabiliyor. Peki, kolaylaştırmak için yapılabilecek birşeyler yok mu? Elbette var! İşte uzmanlardan öneriler;
Düzenli Olarak Sevişin
Çok "sahtekârca" bir yaklaşım olduğunu düşünebilirsiniz ama değil. Aksine çok doğru bir gerçek var ki ne kadar çok sevişirseniz hamile kalma şansınız o kadar fazla olacak. Normal şartlarda sperm vücudunuzda beş gün canlı kalabiliyor. Düzenli seks hayatı tam yumurtlama döneminizde spermlerle yumurtanızı bir araya getirme şansınız artıracak. Özellikle hamile kalmak isteyen bayanların ovülasyon günlerini daha kolay tespit etmelerini sağlayacak bir yol daha var. Hamilelik şansını artıran yumurtlama dönemlerinin tespitinde Tükürükten Ovülasyon Testi'ni kullanabilirler. Amerika'dan gelen Avrupa Normlarına uygunluk belgelerine sahip olan test, T.C. Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

1/ 11
Hamile kalmanın 10 basit yolu!

Kafeini Kesin Araştırmalar kafeinin gebe kalma ihtimalini yarı yarıya düşürdüğünü gösteriyor. Yarım fincandan fazla o da kafeinsiz olmak koşuluyla kahve tüketmeyin.

2/ 11
Hamile kalmanın 10 basit yolu!

Eşinizi Serin Tutun Erkeğin yumurtalıkları etrafındaki ısı spermler için problem yaratıyor. Bu sebeple eşinizden bol, vücuduna oturmayan, pamuklu iç çamaşırı giymesini rica edin. Dar kotlar ve pantolonlar giymesine ne gerek varsa zaten böyle bir şeye en azından bu dönemde izin vermeyin.

3/ 11
Hamile kalmanın 10 basit yolu!

Diyet Yapmayı Bırakın Ohio Üniversitesinde yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre; kadınlar kalori alımını düşürdüklerinde, üreme hormonlarındaki seviye de aynı şekilde düşüyor.

4/ 11