Harika saçlar için 7 altın kural!

Harika saçlar için 7 altın kural!

1- Saçlarınız için tahta tarak veya fırça kullanın. Tahta tarak saçlarınızı diğer taraklardan daha az yıpratır saç yüzeyindeki dokunun aşınmasını engeller. Böylece saçlarınız incelmez. Fırçanın ise saçları parlattığı doğrudur. Çünkü fırça sadece saçınıza değil saç diplerinize de masaj yapar ve kan dolaşımını hızlandırır. Bu nedenle her sabah tırnaklarınızı kullanmadan parmaklarınızla masaj yapın.

1/ 8
Harika saçlar için 7 altın kural!

2- Saçlarınızı bu iki hafta boyunca az yıkayın 2 günde bir yıkıyorsanız 3 günde bir yıkamaya çalışın. Saç diplerinizdeki doğal yağlar saçınızın kendi kendini onarmasına yardımcı olur.

2/ 8
Harika saçlar için 7 altın kural!

3- İki hafta boyunca banyoya girmeden önce saçlarınıza susam yağı ve zeytinyağı sürün; özellikle saç uçlarınıza susam yağı çok iyi gelecektir. En az 2 saat bekletin ve öyle yıkayın.

3/ 8
Harika saçlar için 7 altın kural!

4- Sülfatsız silikonsuz kaliteli bir şampuan seçin ve saç tipinize uygun bir şampuanın içine bephanten evigen ampüllerden kırıp ekleyin. Büyük boy bir şampuansa birer ampul, küçük boy ise yarım yarım koymanız yeterli olacaktır. Şampuanı olabildiğince saçınızda bekletmeye çalışın ve bol bol parmaklarınızla masaj yapın. Ampullerin içeriğindeki maddeler beklettiğinizde saçınıza büyük yarar sağlayacaktır.

4/ 8