Kadınların evlilikten beklentileri

Kadınların evlilikten beklentileriGündelik hayatta yaşadıkları kimi sorunlardan evlilik sayesinde kurtulabileceklerini düşünürler. Örneğin gelecek yıl, kiminle nerede olacaklarını düşünmek durumunda değillerdir evlendikten sonra. Nasılsa artık evlidirler.

1/ 8
Kadınların evlilikten beklentileriKadınların -tıpkı erkekler gibi- en çok ihtiyaç duydukları şeylerden biri güvenebilecekleri birinin varlığıdır. Evlilik bu durumu garanti altına alır zannederler. Her ne kadar pek çok kadın 'sahiplenilmek'ten hoşlanmasa da kendi tercihleri çerçevesinde sınırları belirlenmiş bir aidiyet halkasını evlilikle yakalayabileceğini düşünür.

2/ 8
Kadınların evlilikten beklentileriPek çok kadın takmıyormuş gibi görünse de, evlilik geciktikçe özellikle aile çevresinde vukubulan dedikodulardan rahatsız olur ve buna bir son vermek için bir müddet için olsun evlenmeyi göze alabilir. Her kadın birilerine bakma ihtiyacıyla doğmaz, ama bu ihtiyaç ona öğretilir. Kocaya, çocuğa bakma ihtiyacını gidermek için bile evlenen kadınlar vardır.

3/ 8
Kadınların evlilikten beklentileriKadınlar, evlendikleri adamların kendilerine dürüst davranmasını beklerler. Bu koşulun yerine getirilmemesine bir müddet için katlanabilir kimileri, ama genellikle haddi aşan kabahatler layıkıyla cezalandırılır. Kadınlar çoğu kez yargılanmadan çocuk sahibi olabilmek için, uygun baba adaylarıyla evlenmeyi tercih ederler. Kadınlar, erkeklerin aksine kendilerini hayatın merkezinde hissedecekleri pek çok hadiseyle karşılaşmazlar. Düğün günü bir istisnadır. Sırf o günün hazzını yaşamak için bile evlenir kimi kadınlar.

4/ 8