Küçük hilelerin büyük etkileri!

Küçük hilelerin büyük etkileri!

Kadınlar her zaman olanı değiştirmek adına bazı küçük hilelere başvururlar; gözleri daha büyük göstermek, dudakların dolgun durmasını sağlamak, daha küçük bir burun, çıkık elmacık kemikleri ve pürüzsüz bir cilt görüntüsü yaratmak gibi.Hiçbir şey doğal ve sağlıklı bir ciltten daha güzel olamaz ancak dürüst olmamız gerekirse bazen ufak tefek hilelere ihtiyacımız olabilir.İşte ufak tefek hileler…

YUVARLAK YÜZLER
Kavisli kaşlar yüzünüzün daha az yuvarlak görünmesini sağlayacaktır. Bir kalemi burnunuzun kenarına paralel şekilde tutarak kaşınızın başlangıç noktasını belirleyin. Kaşınızın en yüksek bölgesini yani eğimin başlayacağı yeri belirlemek için kalemi göz bebeğinizin bitiş noktasına paralel tutarak işaretleyin.

Bitiş noktasını belirlemek içinse, kalemi gözünüzün dış köşesinden kaşınıza diyagonal tutun. Göz kalemiyle işaretlediğiniz noktalan birleştirerek kaş şeklinizi oluşturun. Daha sonra cımbız yardımıyla işaretin üzerinden kaşlarınızı alın.

İNCE UZUN YÜZLER
Eğer Sarah Jessica Parker'ınki gibi uzun ve ince bir yüze sahipseniz allığınızı sadece elmacık kemiklerinizin üzerine uygulamalısınız. Yanaklarınızın kenarlarına doğru uygularsanız daha da uzun bir yüze sahip olursunuz.

1/ 7
Küçük hilelerin büyük etkileri!

KÖŞELİ YÜZLER
Köşeli bir yüze sahip olan kadınlar ifadelerini yumuşatmak için elmacık kemiklerine sürdükleri allıkları şakaklarına kadar dağıtmalıdırlar.

GENİŞ YÜZLER
Sadece elmacık kemiklerinin üzerine allık uygulanıp burun kısmına fazla yanaşılmamalıdır. Yine aynı şekilde çok fazla kulaklara doğru girilmemelidir çünkü bu işlem yüzünüzü daha da geniş gösterecektir.

2/ 7
Küçük hilelerin büyük etkileri!

KATLI ÇENE
Bu, üzerinde bir süre çalışmanız gereken bir hiledir. Sarkmış gerdanınızdan kurtulmak istiyorsanız pembe-kahve tonlarında bir allığı çenenizden kulak memelerinize doğru yayacak şekilde sürmeniz ve tam çene bölgenizin üzerine de açık bir pudra uygulamanız gerekmek¬tedir. Daha sonra bu sürdüklerinizi yavaş ve güzel bir biçimde birbirine yedirmelisiniz.

İNCE ÇİZGİLER
Özellikle ince çizgileri gizlemek için en etkili yöntem, içinde ışığı yansıtan maddeler bulunan kozmetikürünler kullanmaktır.

3/ 7
Küçük hilelerin büyük etkileri!

DERİN ÇİZGİLER
Bir sabah kalktınız ve alnınız, burun kenar¬ları ve dudak bölgesindeki kırışıklarınızın her zamankinden daha derin olduğunu gördünüz.Kırk yaş üzeri modellerin ve ünlülerin başvurdukları yöntemi uygulayın:kırışık doldurucu kozmetik ürünleri kullanın.

TARİHİ HİLELER
Kadınların 19. yy'da makyaj yapmaları hoş karşılanmadığından, bu yüzyılın kadınları yanak, dudak ve gözleri için kendilerine has yöntemler bulmuşlardı. Yanaklarını çimdikleyerek, dudaklannı ısırarak ve soğuk süte rendeledikleri turpu ciltlerinde gezdirerek yüzlerine renk veriyorlardı. Halk arasındaki söylentiye göre kırmızı şaraba batırılmış bir ipek parçasını yanaklarda gezdirmek de yüze renk katarmış.

4/ 7