Mutluluğa giden 10 adım!

Mutluluğa giden 10 adım!

İngiliz uzmanlar, mutluluğa ulaşmanın 10 yolunu açıkladı. Psikolog, psikoterapist ve sosyologların aralarında yer aldığı 6 kişilik uzman ekip, İngiltere'nin Slough kasabasında yaptıkları deneylerle, 10 adımda mutluluğa ulaşılabileceğini gördü. 50 gönüllüye, araştırmalar sonucunda belirlenen 'mutluluk reçeteleri' verildi. Reçeteyi uygulamadan önce ve sonra ne kadar mutlu oldukları çeşitli sorularla belirlendi. Test sonucunda, 10 basit yöntemle mutlu olunabileceği görüldü. İngiliz uzmanlar, mutluluğa ulaşmanın 10 yolunu açıkladı. Psikolog, psikoterapist ve sosyologların aralarında yer aldığı 6 kişilik uzman ekip, İngiltere'nin Slough kasabasında yaptıkları deneylerle, 10 adımda mutluluğa ulaşılabileceğini gördü.

50 gönüllüye, araştırmalar sonucunda belirlenen 'mutluluk reçeteleri' verildi. Reçeteyi uygulamadan önce ve sonra ne kadar mutlu oldukları çeşitli sorularla belirlendi. Test sonucunda, 10 basit yöntemle mutlu olunabileceği görüldü.

1/ 12
Mutluluğa giden 10 adım!

İşte 'reçete' 'Slough Kasabasını Mutlu Etmek' isimli araştırmanın sonuçlarını değerlendiren uzmanlar, mutlu olmak için yapılması gerekenleri şöyle sıraladı: 1- Bir bitki dikin ve büyütün. İşte 'reçete'

'Slough Kasabasını Mutlu Etmek' isimli araştırmanın sonuçlarını değerlendiren uzmanlar, mutlu olmak için yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:

1- Bir bitki dikin ve büyütün.

2/ 12
Mutluluğa giden 10 adım!

2- Her günün sonunda en az beş iyi özelliğinizi düşünün.

3/ 12
Mutluluğa giden 10 adım!

3- Sevdiğiniz biriyle her hafta en az bir saat konuşun.

4/ 12