Sıcaklarda makyaj detayları!

Sıcaklarda makyaj detayları!

Sıcaklarda makyaj detayları!

Ne kadar korunursak korunalım yaz güneşi cildin rengini değiştiriyor. Bu nedenle kışın kullandığınız fondöten ve pudrayla devam ederseniz iyi sonuç almazsınız. Yüzünüzde maske gibi asılı kalır. Yazın, kış aylarında kullandığınız fondöten ve pudranın iki ton koyusunu sürmelisiniz. İşte yaz makyajı için işinize yarayacak ipuçları…

1- Makyaja fondötenle başlayın.

Yüzünüz, boynunuz ve gözlerinizin üzerine sürün. Fondöten, ciltteki renk bozukluklarını dengeler. Fondöteni el, fırça veya süngerle yayabilirsiniz. Ancak ince bir tabaka halinde sürün ki cildi yormasın.

1/ 8
Sıcaklarda makyaj detayları!

2- Işıltı versin diye likit pudra sürün.

Bu hem allık görevi görüyor hem de yüze ışıltı veriyor. Ayrıca yüzünüzün rengini homojenleştiriyor. Odağınız yanaklarınız olsun. Yanaklarınızdan yüzünüze dağıtın.

2/ 8
Sıcaklarda makyaj detayları!

3- Göz makyajına kalemle başlayın.

Akmaması için, çekilmesi daha zor olsa da sert kalemleri tercih edin. Üst kirpiklerin diplerine yazın modası, kendinize uygun parlak kalemlerden sürün. Kalem gözlerinizi belirginleştirir. Alt kirpiklerin dibini de aynı kalemle vurgulayın

3/ 8
Sıcaklarda makyaj detayları!

4- Göze ışıltı vermek için far sürmelisiniz.

Yine fırçayla sürmeyi tercih edin. Açık renkli farları tercih edin, koyu renklerden kaçının. Açık tonlar ışığı yansıtır. Yüzünüzü aydınlatır. Alt kirpiklerin altına da far sürebilirsiniz.

4/ 8