Ünlü kadınlar yazın nasıl besleniyorlar?

Ünlü kadınlar yazın nasıl besleniyorlar?

Yaz mevsiminde beslenme konusunda ünlü isimlerin nelere dikkat ettiğini ve hangi besinlerini tercih ettiğini biliyor musunuz?
Burcu Kara

Tercihini zeytinyağlılardan yana kullanıyor

Yaz aylarında çok fazla yemek yiyemediğini, daha çok sulu gıdalarla beslendiğini belirten oyuncu Burcu Kara, vücudunun kaybettiği sıvıyı bu şekilde yerine koymaya çalışıyor. Beslenme düzeninin dört mevsim aynı olduğunu, yağlı ve ağır yemeklerle arasının iyi olmadığını söyleyen Kara, yaz aylarında sofrasında zeytinyağlılara yer veriyor.

Bu mevsimde öğünlerinin büyük çoğunluğunu salata, kavun, karpuz, üzüm ve peynirle geçirdiğini söyleyen Burcu Kara, suyun yanı sıra ev yapımı limonata benzeri hafif içecekleri tercih ediyor, asitli içecek tüketmiyor.

1/ 7
Ünlü kadınlar yazın nasıl besleniyorlar?

Özge Ulusoy

Uzman kontrolünde besleniyor

Yoğun iş temposu nedeniyle diyetisyen kontrolünde beslenen oyuncu-sunucu Özge Ulusoy, kendisine verilen beslenme listesini bire bir uyguluyor. Öte yandan yaz ve kış yediklerine dikkat ettiğini, başta balık olmak üzere deniz ürünleriyle beslenmeye özen gösterdiğini vurguluyan güzel sunucu, öğünlerinde ağırlıklı olarak protein tükettiğini, bol miktarda haşlanmış ve ızgara sebze yediğini de belirtiyor. Ortalama 2 litre su tüketen Özge Ulusoy, asitli içecekleri sevmediğini de sözlerine ekliyor.

2/ 7
Ünlü kadınlar yazın nasıl besleniyorlar?

Irmak Ünal

Yaza özel menüler hazırlıyor

Özel bir beslenme düzeni olmadığını, canının istediği her şeyi yediğini söyleyen Irmak Ünal, yaz aylarında bolca karpuz tükettiğini belirtiyor. Kışın sıkça yenilen birçok yemeği, sıcak yaz günlerine uygulayan Ünal, sofrasında makarna yerine makarna salatasına, pilav yerine pirinç salatasına ve kısıra yer veriyor. Bunları zeytinyağı, limon suyu gibi hafif soslarla tatlandırıyor. Sıcakların artmasıyla beraber su tüketimini artıran genç oyuncu hemen her gün taze buzlu çay hazırladığını, bu sayede hem kendine hem de misafirlerine sağlıklı bir alternatif sunduğunu söylüyor.

3/ 7
Ünlü kadınlar yazın nasıl besleniyorlar?

Sinem Güven

Akdeniz tipi beslenmeyi tercih ediyor

Sinem Güven, yaz aylarında daha çok su tüketmeye özen gösteriyor. Yaşamında Akdeniz tipi beslenmeye yer veren Güven, yazın bol bol meyve yediğini ve her gün sebze suyu içtiğini söylüyor. Hamur işi ve tatlılarla arasının iyi olmadığını belirten Sinem Güven ayrıca kızartma, cips gibi ağır ve yağlı gıdaları da tüketmemeye özen gösteriyor.

4/ 7