Yemek yedikten sonra bunları yapmayın

Yemek yedikten sonra bunları yapmayın

1.Sigara içmemek: Yemek yedikten sonra sigara kesinlikle içmemek gerekir. Çünkü yemekten sonra içilen bir sigara normal zamandakinin 10 katına eşdeğer duruma geliyor ve bu sağlığınızı ciddi şekilde tehdit edebilecek boyutlara ulaşabiliyor. Özellikle sigaranın yol açtığı kanser riskini normal şartlardan çok daha üst seviyelere çıkarıyo.

1/ 8
Yemek yedikten sonra bunları yapmayın

2.Çay içmemek: Yemekten sonra hemen herkesin yaptığı ilk iş çay içmektir.Aslında bilinenin aksine yemekten sonra çay içmek hiçte faydalı değildir.Çay yaprakları içerisinde yoğun miktarda asit içerdiğiniden ötürü yemekte tüketilen besinlerin içerisindeki proteinlerin hazmı sırasında mideyi çok fazla zorlayabilir ve hazmı zorlaştırır.

2/ 8
Yemek yedikten sonra bunları yapmayın

3.Hemen uyumamak: Yemekte insan çokfazla ve ağır yiyecekler yediği zaman, insanın üzerine haliyle bir ağırlık çökmesi oluşuyor.Buda insanın kendisini yorgun hissetmesine ve uykuya sebebiyet veriyor. Ama yemekten sonra hemen uyumanın yenilen yemeklerin sindirilememesinden dolayı bağırsaklara enfeksiyon kapma riskini ve gastrit oluşmasını sağlayabilecek durumlara yol açmasını sağlayabilir.

3/ 8
Yemek yedikten sonra bunları yapmayın

4. Banyo yapmamak: Banyo yapmak bilindiği gibi ellerdeki ve ayaklardaki kan dolaşımını hızlandırmaktadır.Haliyle vücudumuzdaki kan akışıda hızlanmaktadır. Yemekten hemen sonra banyo yapıldığı takdirde, ellerde ve ayaklarda kan birikmesine yol açılacağında, mide çevresinde kan azalması oluşacaktır.Buda yenilen besinlerin sindirilimesini zorlaştırabilir.

4/ 8