Tuğrul Türkeş Kimdir

Tuğrul Türkeş Kimdir,Tuğrul Türkeş hayatı

Tuğrul Türkeş Kimdir

Tuğrul Türkeş ya da tam adı ile Deniz Yıldırım Tuğrul Türkeş,(d. 1 Aralık 1954, İstanbul), Türk iktisatçı, siyasetçi ve iş adamı. Milliyetçi Hareket Partisi'nden Türkiye Büyük Millet Meclisi 23., 24. ve 25. Ankara milletvekili ve MHP eski Merkez Yönetim Kurulu üyesidir. 28 Ağustos 2015'te, Kasım 2015 genel seçimleri öncesi kurulan geçici hükûmette Başbakan Yardımcılığı görevine getirildi.

1/ 8
Tuğrul Türkeş Kimdir

Bu nedenle MHP disiplin kuruluna sevk edilerek 5 Eylül 2015'te MHP'den ihraç edildi. 18 Eylül 2015 tarihinde resmen AK Parti'li oldu ve bu partiden Ankara Milletvekili adayı olduğu açıklandı

2/ 8
Tuğrul Türkeş Kimdir

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in büyük oğludur. Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Ticaret Bakanlığında Basın Danışmanlığı, Ortadoğu gazetesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Akşam ve Son Havadis gazeteleri ile Yeni Harman haftalık dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Ticaret fuarı organizasyonu alanında Turkuaz Fuarcılığı kurdu. PETKİM AŞ ve TC Kalkınma Bankası'nda Yönetim Kurulu Üyeliği, Ataköy Otelcilik AŞ'de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

3/ 8
Tuğrul Türkeş Kimdir

Turtle Sigorta Aracılık Hizmetleri ve Karuzel Medikal, Elektronik Limited Şirketi'nin ortağı oldu ve şirketlerin müdürlük görevini üstlendi. Karuzel Uzay Uydu Görüntüleri Çözümleme ve İşleme Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

4/ 8