Yasemin ALLEN kimdir?

46 Yok Olan dizisi Yasemin Allen kimdir,yasemin allen kaç yaşında,yasemin allen nereli

Yasemin ALLEN kimdir?

Yasemin Allen 10 temmuz 1989 doğumlu oyuncudur.

Yasemin Alley İngiliz Dudley Allen ile oyuncu ve şarkıcı Suna Yıldızoğlu'nun kızı olarak Londra'da doğdu.Yasemin Allen'in Kaan adında bir erkek kardeşi vardır.Allen 3 aylıkken ailesi ile birlikte Türkiye'ye gelmiştir.11 yaşına kadar eğitim ve öğretimini Türkiye'de tamamladıktan sonra Avusturalya'ya taşındı.

1/ 7
Yasemin ALLEN kimdir?

Lise yıllarında sinema televizyon, drama, resim ve Japonca dersleri aldı ve kısa filmler çekti. Queensland Üniversitesi'nin sinema televizyon bölümünden burs kazandı.On sekiz yaşında Türkiye'ye dönüp Müjdat Gezen Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi.Yasemin ALLEN 2008 yılında L'Oreal'in yeni yüz yarışmasında finalist oldu.

2/ 7
Yasemin ALLEN kimdir?

2008 yılında Elif dizisinde başrol oyuncusu olarak yer aldı.2010 yılında Kavak Yelleri dizisinde Elena,Yerden Yüksek dizisinde Juliettte karakterine hayat verdi.2011'de hayat devam ediyor dizinde Pelin Akça görevini üstlendi.2013 yılında Merhamet dizisinde Irmak Tunalı karakterini canlandırdıktan sonra N11.com'un reklam yüzü olmuştur.

 

3/ 7
Yasemin ALLEN kimdir?

Allen,Özcan Deniz'in yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı Su ve Ateş filminde canlandırdığı Yağmur karakteriyle sinemaya adım attı.2014'te Defne Sultan rolüyle Muhteşem Yüzyıl dizisinin kadrosuna katıldı. 2014 yılının Kasım ayında başlayan Şeref Meselesi dizisinin başrollerinden biri olan Sibel karakterini canlandırmıştır.21.bölümde vurularak ölmüş ve diziden ayrılmıştır.

4/ 7