Fırfırikin gözüyle Selami Altınok

Fırfırik'in gözüyle Selami Altınok

Fırfırikin gözüyle Selami Altınok

İSTANBUL Emniyet Müdürü Selami Altınok, Erzurum İl Özel İdare Genel Sekreteri görevi yürüttüğü dönemde kendisinin de takip ettiği ve geç kaldığında arayıp sorduğu 'Fırfırik' adlı mizah dergisine 'Fotomontaj karikatür'leriyle konuk olmuştu.

İşte İstanbul'un yeni emniyet müdürünün Erzurzum yıllarında, o mizah dergisine kazanda kaynarken, köylere klozet götürürken, davul çalarken, kar üzerinde namaz kılarken, konuk olduğu o karikatürler.

1/ 14
Fırfırikin gözüyle Selami Altınok

İSTANBUL'a Emniyet Müdürü olan Selami Altınok'un 2008-2012 yılları arasında Erzurum İl Özel İdare Genel Sekreteri iken, haftalık mizah dergesi 'Fırfırik'te birbirinden esprili fotoğrafları yayınlandı.

2/ 14
Fırfırikin gözüyle Selami Altınok

Fotomontaj, karikatür yaparak güncel konuları haftalık dergide yayınladıklarını belirten gazeteci Vedat Refayeli "Selami Altınok'un o zaman Vali olma beklentisi vardı. Dergide genelde bu konuyu işliyor ve espriler yapıyorduk. Selami Beyi kazanda kaynarken, köylere klozet götürürken, davul çalarken, kar üzerinde namaz kılarken esprili fotoğraflarını yayınlamıştık" dedi.

3/ 14
Fırfırikin gözüyle Selami Altınok

Yaklaşık 10 yıldır yayın hayatını sürdüren mizah dergisi Fırfırik'in genel yayın yönetmeni ve sahibi, emekli gazeteci Vedat Refayeli, dönemin İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olan İstanbul'un yeni Emniyet Müdürü Selami Altınok'un dergiye sık sık konu olduğunu anımsattı. Fotomontaj, karikatür yaparak güncel konuları haftalık dergide yayınladıklarını bildiren ve bugüne kadar haftalık 400 sayı çıkarılan Fırfırik'i Selami Altınok'un çok beğendiğini vurgulayan Vedat Refayeli derginin bir takım sorunlar nedeniyle yılbaşına kadar yayınına ara verdiğini belirtti.

4/ 14