''Yanlış adam sevmek yüzünden...''

Deniz Seki'nin cezaevinde kaleme aldığı "Deniz'in dibi" isimli kitabı satışa çıktı. Deniz Seki kitabında tüm sıkıntıların sebebini ‘yanlış aşk ve yanlış adam’a bağladı. Deniz Seki'nin yakalanma anından bugüne yaşadıklarını derlediği o kitaptan çarpıcı sat

''Yanlış adam sevmek yüzünden...''

Deniz Seki'nin cezaevinde kaleme aldığı "Deniz'in dibi" isimli kitabı satışa çıktı. Deniz Seki kitabında tüm sıkıntıların sebebini ‘yanlış aşk ve yanlış adam’a bağladı. Deniz Seki'nin yakalanma anından bugüne yaşadıklarını derlediği o kitaptan çarpıcı satırbaşları...

1/ 16
''Yanlış adam sevmek yüzünden...''

İlk yakalandığım firari dönemin ardından, 16 Kasım Cumartesi beni Vatan Caddesi’ndeki emniyete götürdüler. Rezalet bir yer, hatta rezalet ötesi. Adı üzerinde nezarethane.

2/ 16
''Yanlış adam sevmek yüzünden...''

Lakin kesilmiş biletimiz. O gece bitmedi, bitmek bilmedi. Sabah oldu. Memurlara dönüp “Çok saçma gelecek ama sizden bir şey rica edeceğim” dedim“Cezaevine gitmeden önce benim yüzüme mutlaka bir şey sürmem, kendimi iyi hissetmem, moral bulmam lazım.” Memur kız bana güldü. “Ne olur, çok ciddiyim” dedim. Çantamda vardı bir şeyler ama yanıma vermemiş, emanete almışlardı. Sonra beni tuvalete çıkardılar. O küçücük lavabo kılıklı yere. Lakin hapse girerken bile yıkılmadım. “Kadın her yerde kadındır. Nezarethanedeki kenefte bile.” 

3/ 16
''Yanlış adam sevmek yüzünden...''

Beş buçuk aylık firari dönem ve bir aylık cezaevi sürecinin ortasında, koğuşumdaki buz gibi demir yığını ranzanın alt katında, oturup ilk defa yazmaya başlamış halde buluyorum kendimi.

4/ 16