90'lı yıllara damgasını vurmuş kadınlar

90'lı yıllara damgasını vurmuş efsane isimler

90'lı yıllara damgasını vurmuş kadınlar

Carmen Electra

(d. 20 Nisan 1972, Ohio) ABD'li model, aktris ve şarkıcı. Adını, Playboy dergisine verdiği pozlarla, MTV oyun şovu Singled Out, televizyon dizileri Baywatch ve Summerland ile duyurdu. İlk dans performansını Pussycat Dolls ile gerçekleştirirken, oynadığı Scary Movie, Date Movie, Epic Movie, Meet the Spartans, ve Disaster Movie gibi parodi filmler ile hafızalara kazındı.

1/ 12
90'lı yıllara damgasını vurmuş kadınlar

Christina Applegate

Carmen Electra (d. 20 Nisan 1972, Ohio) ABD'li model, aktris ve şarkıcı. Adını, Playboy dergisine verdiği pozlarla, MTV oyun şovu Singled Out, televizyon dizileri Baywatch ve Summerland ile duyurdu. İlk dans performansını Pussycat Dolls ile gerçekleştirirken, oynadığı Scary Movie, Date Movie, Epic Movie, Meet the Spartans, ve Disaster Movie gibi parodi filmler ile hafızalara kazındı.

2/ 12
90'lı yıllara damgasını vurmuş kadınlar

Claudia Schiffer

Claudia Schiffer (d. 25 Ağustos 1970, Rheinberg, Batı Almanya), Alman model ve oyuncu. 17 yaşında modelliğe başlayan Schiffer, The New York Times, Rolling Stone, People dergilerinin kapağında yer almayı başarabilen ilk modeldir.

3/ 12
90'lı yıllara damgasını vurmuş kadınlar

Michelle Pfeiffer

Michelle Marie Pfeiffer (d. 29 Nisan 1958 [1]), ABD'li oyuncu. Film kariyerinin başlangıcını 1980 yılında rol aldığı The Hollywood Knights 'la yaptı. Ama ilk defa Scarface (1983) filmindeki performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Pfeiffer Dangerous Liaisons filmindeki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülü'ne ve The Fabulous Baker Boys (1989) ve Love Field (1992) filmleriyle En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü'ne aday gösterildi.

4/ 12