Acun Ilıcalıya RTÜKden ceza onayı

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında yayınlanan 'erotik dans' gösterisine RTÜK'ten ceza gelmişti, cezanın tekrar görüşülmesi için Acun Ilıcalı RTÜK'e başvurdu ama olumsuz yanıt aldı

Acun Ilıcalıya RTÜKden ceza onayı

RTÜK, Acun Ilıcalı’nın “Yeteneksiz Sizsiniz Türkiye” programında yapılan ve erotik olduğu için mozaiklenen dans gösterisi nedeniyle Star TV’ye 1 milyon 100 lira ceza vermişti. Cezanın yeniden görüşülmesi için Acun Ilıcalı bugün Başkan Davut Dursun Başta olmak üzere bazı Üst Kurul üyelerini ziyaret etti.

1/ 5
Acun Ilıcalıya RTÜKden ceza onayı


Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin 3 Kasım’da yayınlanan bölümünde, sahneye çıkan bir dans grubu, performansını sergilerken bir anda gruptan iki yarışmacının kucak dansı yapmaya başlaması, kişiler mozaiklense bile Star TV’ye 1 milyon 100 bin lira ceza getirmişti.

2/ 5
Acun Ilıcalıya RTÜKden ceza onayı


Üst Kurul cezayı, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz” maddesinin ihlal edildiği gerekçesiyle vermişti

3/ 5
Acun Ilıcalıya RTÜKden ceza onayı


Acun Ilıcalı bugün RTÜK’e gelerek bu cezanın yeniden görüşülmesini istedi. Uzman raporunda yer alan “görüntülerin ikinci kez yayınlanmasının reyting uğruna yapıldığı” görüşünün de gerçeği yansıtmadığını savunan Ilıcalı’ya ise Üst Kurul’un “Şu aşamada yapılabilecek bir şey olmadığı, yayıncı kuruluş olarak mahkeme hakkının bulunduğu” bilgisini verdiği öğrenildi.

4/ 5