Ajda Pekkanın evi

Ünlü sanatçı Ajda Pekkan'ın evinden fotoğraflar...

Ajda Pekkanın evi

Ajda Pekkan, her dönem ‘ikon kadın’ olmayı başarıyor. Yıllardır yorumladığı şarkılarla yüreklere sesleniyor, zevkli giyimiyle adından söz ettiriyor. Zamanı lehine çevirmeyi başaran popun divası, bilinmeyen dünyasını InStyle Home dergisi için araladı, Arnavutköy’deki evinin kapılarını açtı.

1/ 14
Ajda Pekkanın evi

Arnavutköy’de bir korunun içinde yer alan bu apartman dairesine girdiğimizde kapının ardında sevimli bir İran kedisi beliriyor. Adı Beyaz... Kahverengi koyu ahşap parke üzerinde pamuk topu gibi yuvarlanıyor bizi görünce. Pekkan’ın sağ kolu Etel, odadan odaya koşturmaca halinde. Telefonlar bir saniye susmuyor. Evdeki yardımcıları sürekli bir arzumuz olup olmadığını soruyor. Evin ve çalışanların bu dinamizmi bize ilk olarak organizasyonu güçlü birinin evinde olduğumuzu düşündürtüyor. “Hem de nasıl!” diyerek asistan Etel onay veriyor.

2/ 14
Ajda Pekkanın evi

Şu sıralar Ajda Pekkan’ın gündeminde Girne ve Antalya Rixos’taki Kurban Bayramı konserleri ile 18 Aralık’taki New York konseri var.
Pekkan henüz ortalarda gözükmüyor. Durumdan istifade, Sherlock Holmes misali salonda incelemelerimize başlıyoruz. Oldukça modern döşenmiş bir ev onunki. Sade ve Uzakdoğu işi mobilyalar dengeli kullanılarak salonda güzel bir armoni yakalanmış. Aile fotoğrafları ise salonun başköşelerini kapmış gözüküyor.

3/ 14
Ajda Pekkanın evi

Evin tüm duvarları beyaz. Salonda az ve öz ama zevkli aksesuvarlar dikkat çekiyor. Cam şamdanlar, eski varak ayna, gümüş tepsi içinde eski görünümlü cam şişeler buraya renk katmış. Salonun köşesinde duran süslenmiş çam ağacı, altındaki hediyeleriyle merak uyandırıp, yaklaşmakta olan yılbaşı için insanın içine mutluluk veriyor şimdiden.

4/ 14