Altın Portakalda şıklık yarışı

46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde büyük ödülü iki film paylaştı.

Altın Portakalda şıklık yarışı

46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde büyük ödülü iki film paylaştı. İnan Temelkuran’ın yönettiği Bornova Bornova ile Reha Erdem’in yönetmenliğini üstlendiği Kosmos en iyi film seçildi...

1/ 41
Altın Portakalda şıklık yarışı

Antalya’da düzenlenen ve Türk sinemasının ‘Oscar’ı sayılan 46. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali dün gece gerçekleştirilen muhteşem bir ödül töreni ile sona erdi. Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılan tören kırmızı halı geçişi ile başladı.

2/ 41
Altın Portakalda şıklık yarışı

Festivalin konuğu Türk ve dünyaca ünlü sanatçılar, aday filmlerin ekipleri ile jüri üyeleri kırmızı halıdan yürüyerek tören salonuna ulaştı. 2 bin davetlinin katıldığı gecenin sunuculuğunu sanatçı Burcu Kara yaptı. Uzun metrajlı film dalında 16, uluslararası uzun metrajlı film dalında 12, kısa film dalında 26, belgesel film dalında ise 25 film Altın Portakal için yarıştı.

3/ 41
Altın Portakalda şıklık yarışı

300 bin TL’yi de paylaştılar

Törende en iyi film ödülünü iki yönetmen paylaştı. Reha Erdem’in yönettiği Kosmos ile İnan Temelkuran’ın yönettiği Bornova Bornova filmleri Altın Portakal’ın sahibi oldu. Festivalde bu iki film toplam 9 ödül aldı.

4/ 41