Aşkı başkasıyla evlendirilecek

Dağhan Külegeç ve Hande Soral' ın yeni projesi

Aşkı başkasıyla evlendirilecek

Dağhan Külegeç ve Hande Soral, yeni sezonda Kanal D’nin flaş dizisi “Fatih”te karşımıza çıktı. İmkansız bir aşkın kahramanlarını canlandıran ikiliyle rollerini ve bu iddialı projeyi konuştuk.

(Hürriyet)

1/ 19
Aşkı başkasıyla evlendirilecek

Dağhan Külegeç: I'm Turahan Bey
* Diziyi henüz izlememiş olanlar için oynadığın karakteri biraz anlatır mısın?

- Turahan adında bir gizli ajanı oynuyorum. Fatih Sultan Mehmet onu gizli görevlere gönderiyor. Hatunlarla da arası iyi. Ajanlığının büyük bir kısmı da buradan besleniyor. Kalelerin planlarını ele geçirmek için gidip kalenin kumandanının kızını kendisine aşık ediyor mesela. Bir yandan da cengaver. Gittiği yerden üç-beş kişiyi dövmeden ayrılmıyor. Hatunlarla arası iyi dedim ama sarayda bir kız görüyor, eli ayağı titriyor.

2/ 19
Aşkı başkasıyla evlendirilecek

Kim bu kız?

- Padişahın kızı. Dizideki iki imkansız aşktan biri bizimki.

* Role nasıl hazırlandın?

- Üç ay Osmanlılarla beraber yaşadım. (Gülüyor) Eğitmenler eşliğinde hazırlandık. Ben hayatta kavga etmeyi sevmem. Şimdiye kadar kimseye bir yumruk bile atmamışımdır. Ama dizide kavgacıyım.

3/ 19
Aşkı başkasıyla evlendirilecek

Kavga sahnelerinde dublör kullanıyor musun?

- Yönetmenimiz “Masaların üzerinden atla, avizeye tutun, ona buna uçan tekme at” dedi bana. Önce bunları nasıl yapacağım diye düşündüm. Kendimce Turahan Bey avizenin ipini kessin, o avize yedi kişinin üzerine düşsün istiyordum tabii ama öyle olmadı. Yönetmenimiz “Bunları yapabilir misin?” dediğinde, “Tamam yaparım da ödül ne?” diye sordum.

4/ 19