Azerilerin Leydisi Mihriban Aliyeva

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in eşi Mihriban Aliyeva gözünü Cumhurbaşkanlığı koltuğuna dikti.

Azerilerin Leydisi Mihriban Aliyeva

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in eşi Mihriban Aliyeva gözünü cumhurbaşkanlığına dikti! Zekası ve güzelliğiyle kısa sürede Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in gölgesinden kurtulan First Lady'i, katıldığı sosyal projelerle Azerbaycan'da şimdiden efsaneleşti bile!

1/ 10
Azerilerin Leydisi Mihriban Aliyeva

Azerbaycan'ın First Lady'si Mihribah Aliyeva, üç çocuk sahibi olmasına rağmen hala koruduğu güzelliğiyle dikkatleri üzerine topluyor. Gittiği her uluslararası toplantıda medyanın ilgi odağı haline gelen Aliyeva, katıldığı sosyal projelerle de alkış topluyor.

2/ 10
Azerilerin Leydisi Mihriban Aliyeva

YOKSULUN ANASI

Laydi Aliyeva, Azerbaycan'da yoksul ailelere yaptığı yardımlar ve katıldığı sosyal projelerle tanınıyor. Göz doktoru olan Aliyeva, 2005 parlamento seçimlerinde milletvekili seçilmesinin ardından iç siyasette aktif bir çizgi izliyor. Aliyev`in yurt dışı ziyaretlerinin çoğuna eşlik eden Azeri First Lady, aynı zamanda UNESCO iyi niyet elçisi ve Jimnastik Federasyonu Başkanı. Uzmanlar Azerbaycan Partisi içinde de önemli bir güce sahip Aliyeva`nın, 2013'te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de büyük destek bulacağını dile getiriyorlar.

3/ 10
Azerilerin Leydisi Mihriban Aliyeva

CUMHURBAŞKANLIĞI SADECE İKİ DÖNEM

Anayasa uyarınca Azerbaycan'da aynı kişi Cumhurbaşkanlığı koltuğuna sadece 2 dönem oturabiliyor. Aliyev ailesine yakın kaynaklara göre Mihriban Aliyeva, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı`nda Aliyev ailesinin bir sonraki temsilcisi olarak seçimlere girecek.

4/ 10