Barış Üregül eski eşi ile yeniden mahkemelik oldu

2017 yılında nikah masasına oturan Barış Üregül ve Asya Engin, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı almıştı. Çiftin 2 yıldır çekişmeli olarak görülen davası, 4 ay önce sonuçlandı. Boşanma davasının ardında Asya Engin ve Barış Üregül yeniden mahkemelik oldu. Engin, düğün takılarının kendisine iade edilmediğini öne sürerek, 'ziynet eşyalarının iadesi' davası açtı. ...

Barış Üregül eski eşi ile yeniden mahkemelik oldu

2017 yılında nikah masasına oturan Barış Üregül ve Asya Engin, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı almıştı. Çiftin 2 yıldır çekişmeli olarak görülen davası, 4 ay önce sonuçlandı. Boşanma davasının ardında Asya Engin ve Barış Üregül yeniden mahkemelik oldu. Engin, düğün takılarının kendisine iade edilmediğini öne sürerek, 'ziynet eşyalarının iadesi' davası açtı.

1/ 6
Barış Üregül eski eşi ile yeniden mahkemelik oldu

İstanbul Aile Mahkemesi'ne açılan davada, tarafların 14 Ocak 2017'de Beyoğlu'ndaki Pano Şaraphanesi'nde evlendiği ifade edildi. Hürriyet'in haberine göre; dava dilekçesinde, düğünde takıları Barış Üregül'ün kız kardeşinin topladığı belirtildi.

2/ 6
Barış Üregül eski eşi ile yeniden mahkemelik oldu

Dilekçede; "66 kişilik davetteki takı merasimi boyunca takı sandığı Barış Üregül'ün annesi ve kız kardeşinde durmuştur. Takılar, balayından dönene kadar Üregül'ün annesinde kalmıştır. Balayı dönüşü Üregül, Asya Engin ile annesinin yanında altınları ve hediyeleri saymıştır. Tüm altınlar, Barış Üregül tarafından şahsi kasasına konulmuştur." İfadelerine yer verildi.

3/ 6
Barış Üregül eski eşi ile yeniden mahkemelik oldu

Barış Üregül'ün eşini hamileyken darp ettiğini ve boşanmaya sebep olan hadisenin o gün gerçekleştiğini dilekçesinde belirten Asya Engin'in avukatı, şu ifadeleri kullandı: "7 Nisan 2017'de gerçekleşen olayda eşi tarafından darp edilen Asya Engin arkadaşının yardımıyla evden ayrılmıştır. Bir daha dönmediği evden ayrılırken yanına herhangi bir eşya almamıştır. Üregül'ün elinde bulunan ve kanunen Engin'e ait olan takıları istiyoruz. Satıldıysa günümüz değerleri üzerinden nakit olarak iadesini talep ediyoruz."

4/ 6