Boşandılar!

Tescilli güzele servet ödeyecek!

Boşandılar!

BEKO Basketbol Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Ülker’in genel menajerlik görevini yürüten ünlü basketbolcu Mirsad Türkcan ile 2005 Sırbistan güzeli seçilen eşi Dina Türkcan çekişmeli olarak açtıkları boşanma davasında anlaşmalı ayrıldılar. Mirsad Türkcan boşanma protokolüne göre, eşi ve 3 çocuğuna aylık toplam 10 bin lira nafaka, Muğla Fethiye’de 2 gayrimenkul ve katkı payı olarak 200 bin lira ödemeyi kabul etti. Türkcan çocukları adına Beykoz’da dubleks bir villa da satın alacak.

 

1/ 4
Boşandılar!

ÇOCUKLARIN VELAYETİ ANNEYE
Türkcan çiftinin 6 yıllık evliliği boyunca Nusret (8), Naba (6) ve Karia (3) adını verdikleri 3 çocuğu oldu. Çiftin mutluluklarının bozulması üzerine Dina Türkcan, 3 yıl önce ‘şiddetli geçimsizlik’ gerekçesiyle boşanma davası açtı. Evlendiği günden itibaren ekonomik, fiziksel ve psikolojik şiddet gördüğünü ileri süren Dina Türkcan, 6 ay evden uzaklaştırma kararı aldırdığı eşinden 2.5 milyon lira maddi-manevi tazminat istedi.

 

2/ 4
Boşandılar!

Mirsad Türkcan ise aynı gerekçeyle karşı boşanma davası açtı. Çift aradan geçen süre sonunda anlaşarak bir protokol hazırladı ve karşılıklı olarak boşanmayı kabul etti. Önceki gün görülen duruşmada hâkim çifti anlaşmalı olarak boşadı. 3 çocuğun da velayeti anne Dina Türkcan’a verildi.

 

3/ 4
Boşandılar!

4/ 4