Çağla Şikel: 'Başarının sırrı aşkta'

Çağla Şikel: 'Başarının sırrı aşkta'

Çağla Şikel: 'Başarının sırrı aşkta'


Şamdan Plus, podyumların başarılı ismi Çağla Şıkel ile yeni projelerini ve son koleksiyonu ‘Çağla x Milla’yı konuşmak için bir araya geldi ve Raffles İstanbul’un eşsiz atmosferinde mükemmel bir çekim gerçekleştirdi.
 
Nasıl bir yaz geçirdiniz ve sonbahar- kış sezonunun temposuna hazır mısınız?
 
Çocuklarla çok keyifli ve unutulmaz anlar yaşadığımız bir yaz geçirdik. Çoğunlukla Bodrum’daki yazlığımızdaydık ama çocukların istediği yerler vardı, oralara da gittik. Bol bol spor yaptık, yüzdük, eğlendik; onlarla beraber çocukluğuma döndüm diyebilirim. Bu yıllar çok önemli; birlikte geçirdiğimiz her an bizim için benzersiz. Yaz boyu dinlendim ve enerji depoladım. Tüm enerjimle yeni sezona hazırım. Şimdiden yepyeni projelerimize başladık bile. 2016’da yine ses getirecek özel çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz. Bir süredir üzerinde incelikle çalıştığımız işlerimizi çok yakında paylaşacağız.
 

1/ 10
Çağla Şikel: 'Başarının sırrı aşkta'


‘Çağla x Milla’ markasını yaratma fikri nereden doğdu?
 
“Bakın ben bunu yapabiliyorum, yeteneklerim bunlar” demekten hoşlanan biri değilim. Kendi yakın çevrem dışında çok fazla paylaşmaktan hoşlanmam. Çizime ve resme olan ilgim çok eskilere dayanıyor; hatta evimdeki birkaç tablo da bana ait. Evime gelenler dışında kimseye de bugüne söylemedim, söyleme gereği duymadım. Danışmanım Esra Türker bu yeteneğimi görünce, Milla projesi kendiliğinden gelişti. Yeteneğim, hayatımda bambaşka ve içinde bulunmaktan oldukça mutlu olduğum bir alanın kapılarını açtı.
 
İlk koleksiyondan nasıl geri dönüşler aldınız?
 
Çok güzel yorumlar aldık. İnsanlar çok şaşırdılar çünkü benim bu yönümü bilmeyen çok fazla insan var. Açıkçası beklediğimizin de üstünde beğenildi. Devamı için de oldukça büyük talep aldık.
 

2/ 10
Çağla Şikel: 'Başarının sırrı aşkta'


Tasarım alanında yer almak her zaman planladığınız bir şey miydi? Sizin için nasıl bir tecrübe oldu?
 
Tasarım ve yaratım süreci beni yeniliyor, motive ediyor. Bu çalışmamızdan önce birçok insan benim çizim yaptığımı, resim yaptığımı bilmiyordu. Çok uzun yıllardır resim yapıyorum. Bu yönümü yaratıcılıkla buluşturmak aslında hep istediğim bir şeydi. Bu proje de bu anlamda çok içime sinen, hedeflediğim yolda atılmış en iyi adım diyebilirim. Bu konuda çalışmalar yapmaya devam edeceğim çünkü yaratmak, üretkenlik gerçekten de benzersiz bir tecrübe.
 

3/ 10
Çağla Şikel: 'Başarının sırrı aşkta'

BAŞARININ SIRRI AŞKTA

Televizyon, podyum, çekimler, çocuklarınız derken yoğun bir tempo içindesiniz. Nasıl yetişiyorsunuz?
 
İşime, hayata, çocuklarıma aşkla bağlıyım. Bu aşk da bana inanılmaz bir enerji veriyor. İnsan bir işi severek yaptığında yorgunluk hissetmiyor; büyük bir heves ve keyifle sarılıyor. Ama işin sırrı ‘aşk’. Yaptığınız işe aşkla, sevgiyle bağlıysanız, hem her şeyin üstesinden gelirsiniz, mutlu olursunuz.

4/ 10