Cem'den İhsanoğlu açıklaması

Cem'den İhsanoğlu açıklaması

Cem'den İhsanoğlu açıklaması

Cem Yılmaz, kariyerinin 12, kendi çektiği filmlerinse 10’uncusu olan “Pek Yakında”nın çekimlerine devam ediyor. Tülin Özen, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Ozan Güven, Çağlar Çorumlu, Cengiz Bozkurt, Zerrin

1/ 9
Cem'den İhsanoğlu açıklaması

Beykoz Kundura Fabrikası’ndan içeri giriyoruz. Kapıda ismimiz var, bekleniyoruz. Cem Yılmaz ve “Pek Yakında” ekibi set ziyareti düzenlemiş bizim için. Hazırlıklar tamam, ekip tam kadro orada. Ekip biraz buruk desek yalan olmaz çünkü çekimlerin son haftasına girilmiş durumda.

2/ 9
Cem'den İhsanoğlu açıklaması

Cem Yılmaz söze 150 kişinin çalıştığı filmle ilgili bilgiler vererek başlıyor. “Pek Yakında” aslında günümüzde geçiyor. Ama film içinde film var. Yani fotoğraflarını gördüğünüz o meşhur “Şahikalar”. Yönetmen Ahben Sonel’in (Zafer Algöz canlandırıyor) 70’li yıllarda yazılan senaryosu hayata geçiriliyor. Neden film içinde film peki? Cem Yılmaz açıklamaya çalışıyor ama ilk cümlesi ilginç: “Ne çektiğimizi ben de bilmiyorum!” Ve devam ediyor: “Komedi-drama türünde bir iş bu. Çok katmanlı bir hikaye. Masalsı bir tarafı da var. Biraz gerçek biraz değil. İzlerken ‘bu adam kime benziyor’ diye düşünmeyin, öyle biri yok.”

3/ 9
Cem'den İhsanoğlu açıklaması

Filmin vurucu cümleleri ise şunlar: “Gaye tabii ki aşk” ve “Bakalım Arzular zafere dönecek mi?” Anlamsız gelmesin, konuyla direkt ilgili: Filmde korsan DVD’ci Zafer (Cem Yılmaz), arasının bozuk olduğu ama çok sevdiği eşi Arzu’yla (Tülin Özen) yeni bir sayfa açmak istiyor. Bu uğurda korsan DVD işini bırakıp yeni bir yola giriyor. Ve “Şahikalar” adlı fantastik dönem filminin çekimlerine başlıyorlar. Bir de dipnot düşeyim: Ünlü komedyen bu karakteri yaratırken CM101MMXI Fundamentals’ın fragmanı niteliğindeki Korsan DVD’ci rolünden yola çıkmış. Filmde Ozan Güven, Boğaç Boray isimli eski bir jönü canlandırıyor. Hare Sürel, dizilerde reji asistanlığı yapan bir genç kız... Çağlar Çorumlu, Zeki karakterinde... Özkan Uğur, filmlere kostüm kiralayan Ejder’i oynuyor. Zafer Algöz’ün oynadığı Ahben Sonel ise “Şahikalar”ın ünlü yönetmeni. Ve bu renkli ekip, Ahben’in filmi için bir araya geliyor.

4/ 9