Çenesi kitli kalacak

Çenesi kitli kalacak

Çenesi kitli kalacak

'Kurtlar Vadisi Pusu' dizisinin setinde geçen cumartesi gecesi geçirdiği kaza sonrası ameliyata alınan Necati Şaşmaz'ın sağlık durumu hakkında; Medikal Park  Göztepe Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ünal Bayır ve Plastik Cerrahı Op. Dr. Ercan Cihandide dün bir basın toplantısı düzenledi.

1/ 15
Çenesi kitli kalacak

Araç içi kaza geçiren ve kaza sırasında sette bulunan ambulansta yapılan ilk müdahalenin önemine değinen Prof Dr. Ünal Bayır, "Kaza esnasında sette bulunan ambulans Necati Bey'in büyük şansı" dedi.

2/ 15
Çenesi kitli kalacak

Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Ercan Cihandide, "Elle muayene sonucu şüphe edilen kırığın tahliller sonucu alt çenede iki tane olduğunu tespit ettik. Sol ve sağ yanda bulunan iki kırığa yönelik işlemler yapıldı ve plak setleri hazırlandı. Gece 02:00'da ameliyata aldık ve 2,5 saat süren bir ameliyatla Necati Bey'in ağız içinden kırığını eski haline getirdik" diye konuştu.

3/ 15
Çenesi kitli kalacak

Gazetecilerin Necati bundan sonraki süreçte hayatının nasıl etkileneceğini sorması üzerine Op. Dr. Cihandide,"İyileşme süreci 4 - 6 hafta arası olacak. Koyduğumuz plak ve vidalar ömür boyu kalabilecek durumda. Alt çene ve üst çene dört hafta süreyle birbirine kilitli kalacak. Bu süreçte kilo verecek, pipet yardımıyla sıvı gıdalarla beslenecek" cevabını verdi.

4/ 15