Deniz Berdan evinin kapılarını açtı!

Deniz Berdan,ailesi ile birlikte yaşadığı Etiler’deki evinde InStyle Home dergisini ağırladı.

Deniz Berdan evinin kapılarını açtı!

Deniz Berdan, eşi Haluk Berdan ve 8 yaşındaki oğulları Can ile birlikte yaşadığı Etiler’deki evinde InStyle Home dergisini ağırladı.

1/ 9
Deniz Berdan evinin kapılarını açtı!

Moda blogger’ı Deniz Berdan ve işadamı Haluk Berdan, uzun yıllar müstakil evlerde yaşamışlar. Ta ki geçen yıla kadar... “Apartman dairesinin rahatlığına ve bunun hayatımızı kolaylaştırmasına bayıldık. Bundan sonra da apartmandan kopabileceğimizi sanmıyorum” diye söze giriyor Deniz Berdan. Büyük kızları Begüm’ün geçen yıl Londra’ya gitmesi ile artık bu evde oğulları Can ve Airedale Terrier cinsi köpekleri Foxy ile beraber yaşadıklarını anlatıyor. “Semt seçerken, gündelik hayatımızı kolaylaştıracak, işlerimize yakın olanları tercih ettik hep” derken bir yandan da evi gezdiriyor.

2/ 9
Deniz Berdan evinin kapılarını açtı!

Tek katlı daire 330 m². Üç oda ve bir salondan oluşan evde ek olarak personel odası ve çamaşırhane de bulunuyor. “Eve girdiğimizde bakımlıydı. Dolayısıyla içinde yıkımlı-dökümlü değişiklik yapmaya gerek olmadı” diyen Berdan, herhangi bir mimar ya da dekoratör ile de çalışmadıklarını vurguluyor. Tasarım ürünleri sevdiğini söyleyen ev sahibesi, evi rahat edecekleri fonksiyonel bir şekilde düzenlediklerini anlatıyor: “Hemen her alanda renk ve desen kullanmayı çok sevsem de evimizde nötr renkleri tercih ediyorum. Bej, kahve, kızıl tonlar ve aralarda da birkaç renk dışında ton kullanmadık. Mobilyalarımızın hepsi farklı zamanlarda alındı. Birbiriyle takım eşya yok. Ama değişmeyen zevklere sahip olduğumuz için uyumlu oldular.”

3/ 9
Deniz Berdan evinin kapılarını açtı!

Evin genelinde zemin parke döşeli. Bazı alanlarda parça halı tercih etmişler. Deniz Berdan’ın renkli kişiliği giyim tarzına olduğu kadar yaşam alanına da yansıyor. Berdan, her ne kadar dekorasyon konusunda iddialı olmadığını söylese de kişisel zevki evinde dikkat çekiyor. Evde sadece ihtiyaç doğrultusunda, az ve öz eşyaya yer vermiş: “Geçen yıl dört katlı bir evden tek kata geçince pek çok eşyamdan vazgeçtim. Aslında hepsini seve seve eledim. Evlerde hiç kullanılmayan o kadar büyük alanlar olabiliyor ki, elemeler esnasında adeta hafiflediğimi hissettim. Artık evimdeki her eşyanın bir görevi var. Çünkü sadece çok severek kullandığımız eşyalar bu evde yer alıyor.”

4/ 9