Dita Von Teese

Dünyanın en çok beğenilen striptizcisi Dita Von Teese'in geçmiş hayatı...

Dita Von Teese


Eğer manikürcülük yapan annesi ona daha küçük bir çocukken 1930 ve 40'ların tarzında giysiler almasaydı, ya da babasının Playboy dergilerindeki iç çamaşırlarını görmeseydi, bugün ne iş yapıyordu bilinmez, ama Dita Von Teese, modern çağların en gözde burlesk dansçısı.

1/ 11
Dita Von Teese


Dita ya da gerçek adıyla Heather Renee Sweet, henüz 15 yaşındayken bir iç çamaşırı dükkanı açtı ve sonradan gösterilerinin vazgeçilmez aksesuarı olan jartiyerlerinin ilkine de o yaşlarda sahip oldu.

2/ 11
Dita Von Teese


Normal hayatında son derece utangaç olan Von Teese, 19 yaşındayken striptizcilik yapmaya başladı. Onu diğerlerinden ayıran ise farklı tarzı oldu. Tıpkı hep kıyaslandığı 30'ların ünlü dansçısı Gypsy Rose Lee gibi burlesk yani alaylı, komik, mantık dışı unsurlar içeren akımın temsilcisi oldu. Onun alameti farikası ise içinde dev bir zeytinde dans ettiği şampanya kadehiydi.

3/ 11
Dita Von Teese


Amerika'da, Michigan'da doğan Dita Von Teese, 1940'ların modasına çocukluğundan beri ilgi duymuş. Tabii bu ilginin en büyük nedeni, annesiymiş. O dönemde manikürcülük yapan annesi, Dita'ya o döneme ait kıyafetler alıyormuş.

4/ 11