Divaya ilginç destek

Mahkemeye çıkan Bülent Ersoy'a adliye çıkışında ilginç bir destek geldi..

Divaya ilginç destek

Bülent Ersoy hakkında bir televizyon kanalında söylediği sözler nedeniyle "Halkı askerlikten soğutmak" suçunu işlediği gerekçesiyle açılan davanın görülmesine devam edildi. Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya ünlü şarkıcı Bülent Ersoy, müşteki Hayati Karataş ve Savaş Altay katıldı.

1/ 5
Divaya ilginç destek

Ersoy savunmasında, "Türkiye'de doğmuş, büyümüş ve vergi rekortmeni olan bir sanatçı olarak fikirlerimi özgürce ifade etme hakkım var" dedi. Ersoy, özel bir televizyon kanalında yayınlanan bir programda bir sarkıcı ile aralarında geçen bir konuşma olduğunu ve konuşmanın bütün olarak algılanması gerektiğini söyledi.

2/ 5
Divaya ilginç destek

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağış yaptığı yönünde kamuoyunda çıkan haberlere ilişkin konuşan Ersoy, daha önce böbreğini kaybetmesine neden olan bir silahlı saldırıya uğradığını ve bundan sonra bir vasiyetname düzenleyerek orada TSK'ya bağış konusunun da o vasiyetnamede bulunduğunu ifade etti.

3/ 5
Divaya ilginç destek

Mahkeme duruşmaya katılmayan bazı müştekilerin adreslerinin tespit edilmesi için Emniyet Müdürlüğü'ne yazı yazılmasına karar vererek duruşmayı erteledi. Bülent Ersoy duruşma çıkışında açıklama yapmazken otopark kapısından adliyeden ayrıldı. Ayrıca Ersoy'un adliyeye girişine Genç Siviller üyesi 5 kişilik grup da sanatçıya destek mesajları verdi. Grubun "Biji Diva", "Ah bu savaşların gözü kör olsun" yazılı dövizler taşıdığı dikkat çekti

4/ 5